Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


O bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 4

Autor admin
Data utworzenia: 22 wrzesień 2017, 14:39 Wszystkich komentarzy: 0


O bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 4

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, która organizowana jest pod patronatem Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym tematem rozmów z dziećmi było ich bezpieczeństwo w trakcie roku szkolnego, zwłaszcza w trakcie drogi do i ze szkoły.

- Chojnowscy dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo najmłodszych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, żeby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznych zachowań na drodze, w domu i w szkole. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 dzieci. Funkcjonariusze na początku spotkania omawiali z uczniami jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych i o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej komendy.

Wśród omawianych tematów znalazły się numery alarmowe i zachowanie w sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia - Mundurowi rozmawiali również o tym, jak postępować w kontakcie z osobami obcymi. Wszystkie dzieci mogły z bliska zapoznać się ze sprzętem jakim dysponują policjanci w codziennej służbie.

Spotkania policjantów z dziećmi w roku szkolnym mają charakter prewencyjny i przyczyniają się do poprawy poziomu wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń, z którymi czasem, nawet nieświadomie mogą się spotkać.

Na koniec spotkania każde dziecko dostało upominek od dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.