Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Chojnowianie nie zostaną pozbawieni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Autor admin
Data utworzenia: 27 wrzesień 2017, 14:37 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianie nie zostaną pozbawieni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

- Chojnowianie zostaną pozbawieni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej? Taka informacja od kilku dni krąży po naszym mieście. Wszystko ze względu na reorganizację sieci szpitali, która nastąpi z dniem 1 października 2017 roku.

Od nowego miesiąca obszar opieki nocnej i świątecznej obejmujący swoim zasięgiem: miasto Chojnów, gminę Chojnów, gminę Miłkowice oraz gminę Chocianów, zostanie podzielony na dwa obszary - Chocianów zostanie włączony do rejonu lubińskiego, Chojnów natomiast, wraz z całym powiatem legnickim podlegać będzie Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy.

Zmiany wzbudziły niepokój. Zdaniem burmistrza Jana Serkiesa, dotychczasowy system opieki nocnej i świątecznej działał znakomicie - mimo zmian, nie mamy jednak powodów do obaw. W ostatnim czasie odbyły się spotkania między burmistrzem a dyrektorem Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia we Wrocławiu oraz przedstawicielami dyrekcji szpitala w Legnicy.

- Chciałbym podkreślić wielką życzliwość dyrektor Krystyny Barcik z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, która chce podtrzymać to, co było dobre w Chojnowie i podpisze z firmą, która obsługiwała nasze miasto, czyli firmą Noxmed, umowę na trzy miesiące, aby ta służba zdrowia w dalszym ciągu tak funkcjonowała jak do tej pory. Mieszkańcy Chojnowa będą mieli możliwość korzystania z opieki świąteczno nocnej na tych zasadach jak do tej pory, czyli w Niebieskim Parasolu - informuje burmistrz Jan Serkies, który dodaje, że w zaprojektowanym budynku nowego centrum medycznego zaplanowano gabinety do opieki nocnej i świątecznej.

Wygląda na to, że mieszkańcy Chojnowa - póki co - mogą czuć się bezpiecznie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.