Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jeżeli z dachu spadają dachówki to znak, że pora na ich wymianę

Autor admin
Data utworzenia: 29 wrzesień 2017, 13:59 Wszystkich komentarzy: 0


Jeżeli z dachu spadają dachówki to znak, że pora na ich wymianę

- Konstrukcyjnie obiekt nie budzi zastrzeżeń i jego stan techniczny ocenia się jako dobry - tak obecny stan dachu Gimnazjum nr 1 został opisany w projekcie, który zakładał wymianę jego pokrycia. Jak widać, nie do końca jest tak dobrze. Przed południem strażacy z chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej musieli interweniować w tym miejscu - powód? Spadające gąsiory.

Interwencję strażaków wywołały dwie narożne dachówki, które spadły na ziemię. Z pozoru błahy powód stanowi jednak bardzo duże zagrożenie dla osób, które korzystają z chodnika na placu Reymonta. Konieczna była reparacja dachu.

Przypomnijmy - wymiana pokrycia dachu Gimnazjum nr 1 to jeden z planów inwestycyjnych Urzędu Miejskiego na ten rok; wcześniej podobną wymianę przeprowadzono w budynku Gimnazjum nr 2. Projekt zmian został już zaakceptowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Inwestycja zakłada również: wymianę ołacenia połaci dachowych, remont orynnowania, wykonanie obróbek blacharskich gzymsów, koszy i kołnierzy kominów oraz wykonanie instalacji odgromowej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.