Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


I Gala Rozdania Stypendiów Wójta Gminy Chojnów

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 05 październik 2017, 14:51 Wszystkich komentarzy: 0


I Gala Rozdania Stypendiów Wójta Gminy Chojnów

29 września w Szkole Podstawowej w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów mieszkających w Gminie Chojnów. 93 prymusów odebrało z rąk Wójta Gminy Chojnów zaszczytne wyróżnienie.

Stypendia przyznano za wysokie wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne osiągnięte w roku szkolnym 2016/2017. Nagrodzeni uczniowie i ich rodzice otrzymali od Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza listy gratulacyjne. Gratyfikacje otrzymali zarówno uczniowie szkół podstawowych Gminy Chojnów, jak i kontynuujący naukę w Legnicy i Chojnowie gimnazjaliści i licealiści.

Razem z Radą Gminy Chojnów opracowaliśmy Lokalny Program Wspierania Edukacji Uczniów Uzdolnionych, w ramach którego przyznawane są stypendia. Chcemy wspierać najmłodszych mieszkańców w dalszym rozwijaniu umiejętności – mówi Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz – jestem dumny, że wielu młodych ludzi z terenu naszej gminy inwestuje w swoją przyszłość i zdobywa tak doskonałe wyniki w nauce – dodaje.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest osiągnięcie w minionym roku szkolnym średniej ocen co najmniej 5.0 oraz posiadanie oceny bardzo dobrej z zachowania. Laureaci konkursów o zasięgu co najmniej wojewódzkim również mogą liczyć na wsparcie Wójta.

Wybitni żacy o swoich sukcesach w nauce wypowiadali się z wielką skromnością. - Lubię się uczyć i jest mi bardzo miło, że dostałem stypendium. Przed wręczeniem czułem małą tremę, ale teraz jest już OK! – mówił po odebraniu wyróżnienia Paweł Kania z Rokitek, uczeń klasy 7.

Uroczystość została uświetniona występem Pawła Orłowskiego, młodego legnickiego artysty, który obecnie jest studentem wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.