Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English


Biała: Dzień Edukacji Narodowej z Wojciechem Gąssowskim

Author: Urząd Gminy Chojnów
Creation date: 17 October 2017, 12:29 All comments: 0


Biała: Dzień Edukacji Narodowej z Wojciechem Gąssowskim

Wczoraj w Białej odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz złożył pracownikom oświaty życzenia oraz przekazał na ręce dyrektorów symboliczne wiązanki kwiatów.

Na wniosek dyrektorów szkół przyznano nagrody Wójta Gminy Chojnów za szczególne zaangażowanie w prace nad rozwojem edukacji w Gminie Chojnów. 14 pedagogów pracujących w gminnych jednostkach oświatowych otrzymało kwiaty i wyróżnienia z rąk Wójta oraz Sekretarz Gminy Chojnów Honoraty Tajchman-Rękoś. Dziękuję za trud, jaki wkładacie Państwo w wychowanie przyszłych pokoleń. Często zapominamy o tym, jak ważna jest wasza praca. Dzieci są naszą przyszłością, a Państwo opiekujecie się nimi i wpajacie im szlachetne wartości – kierował słowa do nauczycieli Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

W imieniu Starostwa Powiatowego w Legnicy życzenia złożyli Wicestarosta Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego Stanisława Pakos. Przedstawiciele powiatu przekazali wiązankę kwiatów na ręce reprezentantki nauczycieli emerytów Marii Tomaszewskiej.

Muzyczną laurkę dla oświatowców wystawił znany artysta Wojciech Gąssowski, który swoim recitalem umilił zebranym poniedziałkowy wieczór. Koncert-niespodziankę ufundował Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. W świetlicy w Białej rozbrzmiały najbardziej znane utwory piosenkarza, a także swingowe i jazzowe aranżacje światowych standardów.

Wojciech Gąssowski jest znany ze świetnego kontaktu z publicznością, którą lubi wciągać do wspólnej zabawy. Nauczyciele na kilka chwil wcielili się w rolę uczniów, kiedy artysta udzielił im korepetycji, ucząc ich warstwy lirycznej swojego hitu „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Kiedy piosenkarz przekonał się, że wszyscy znają utwór i bez trudu radzą sobie refrenem, ruszył z mikrofonem między publiczność. Przechadzając się rozkołysaną widownią, artysta zatrzymywał się przy co bardziej rozśpiewanych osobach i wspólnie z nimi wykonywał swój sztandarowy utwór. Po koncercie gwiazdor chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.