Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Setki pojazdów skontrolowanych na drogach powiatu legnickiego

Author: admin
Creation date: 18 October 2017, 13:31 All comments: 0


Setki pojazdów skontrolowanych na drogach powiatu legnickiego

Policjanci legnickiej drogówki włączyli się do krajowych działań policyjnych pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. Na drogach naszego powiatu doszło do kontroli 145 pojazdów. Niestety, codziennie na terenie powiatu legnickiego dochodzi do zdarzeń drogowych. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość.

- Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości, jak również uświadomienie wszystkim, jakie poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drodze, gdzie giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - Legniccy policjanci skontrolowali 145 pojazdów. Jak się okazało blisko 120 kierujących nie dostosowało prędkości do obowiązujących ograniczeń. Policjanci trzem z nich zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę 400-500 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.