Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Pięć osób skazanych za rozbój w Chojnowie. Prokuratura: kary są za niskie

Author: admin
Creation date: 02 November 2017, 09:50 All comments: 6


Pięć osób skazanych za rozbój w Chojnowie. Prokuratura: kary są za niskie

Od dwóch do pięciu lat pozbawienia wolności - takie wyroki usłyszały osoby, biorące udział w brutalnych rozbojach, jakie miały miejsce we wrześniu ubiegłego roku w Chojnowie. Prokuratura kwestionuje wyniki.

- 10 września ub. roku mężczyźni porwali kierowcę Renaulta Laguny, gdy ten usiłował zaparkować samochód w Chojnowie. Po wybiciu szyby w aucie dostali się do środka. Kazali mu jechać nad staw, gdzie został przez nich skopany po całym ciele, pobity rękami i drewnianymi pałkami. Oskarżeni zmuszali swą ofiarę do kupowania narkotyków rozprowadzanych przez grupę Rafała G. Tego samego dnia dopadli innego mieszkańca Chojnowa. Bili, kopali, grozili mu uszkodzeniem ciała, zmuszając do kupowania narkotyków. Następnego dnia znów go napadli, gdy jechał przez miasto rowerem - podaje portal lca.pl.

Bandyci biorący udział w rozboju usłyszeli wyroki pozbawienia wolności - Rafał G. - 5 lat , Arkadiusz D. - 3,5 roku, Marcin Cz. - 3 lata, Mateusz N. i Łukasz N. - 2 lata pozbawienia wolności.

- W ocenie oskarżyciela publicznego kary pozbawienia wolności wymierzone trzem oskarżonym przez sąd instancji są za niskie. Dlatego prokurator zapowiedział apelację od wyroku w tym zakresie – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. I podkreśla, że Rafał G. i Marcin Cz. działali w warunkach recydywy. Apelacja dotyczy również wyroku dla Mateusza N.

źródło: lca.pl


Comments

Czy ci skazani to chojnowianie? Kto coś wie o tych typkach?
report comment
Tak 3 z nich mieszka w chojnowie.
report comment
Powinni dostać po 10 lat za takie zachowanie. Mam nadzieje ze prokurator zadziała w tej sprawie
report comment
Czy ci skazani to chojnowianie? Kto coś wie o tych typkach?
Tak są z chojnowa
report comment
juaaaaaaaaa
report comment
Witam,wiekszosc mieszkancow ich zna,to dwaj synowie B.Niemczyka,Marcin Czarny ale razem z nimi napewno wyroki dostali jeszcze inne osoby,mianowicie Robert Wroblewski ps.Bojka oraz kilku innych,ktorych nazwisk jeszcze nie znam,moze rzecznik policji nie chcial albo nie mogl udzielic wiecej informacji,napewno wyrokow bedzie wiecej i tutaj nie chodzi tylko o rozboje...
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.