Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pięć osób skazanych za rozbój w Chojnowie. Prokuratura: kary są za niskie

Autor admin
Data utworzenia: 02 listopad 2017, 09:50 Wszystkich komentarzy: 6


Pięć osób skazanych za rozbój w Chojnowie. Prokuratura: kary są za niskie

Od dwóch do pięciu lat pozbawienia wolności - takie wyroki usłyszały osoby, biorące udział w brutalnych rozbojach, jakie miały miejsce we wrześniu ubiegłego roku w Chojnowie. Prokuratura kwestionuje wyniki.

- 10 września ub. roku mężczyźni porwali kierowcę Renaulta Laguny, gdy ten usiłował zaparkować samochód w Chojnowie. Po wybiciu szyby w aucie dostali się do środka. Kazali mu jechać nad staw, gdzie został przez nich skopany po całym ciele, pobity rękami i drewnianymi pałkami. Oskarżeni zmuszali swą ofiarę do kupowania narkotyków rozprowadzanych przez grupę Rafała G. Tego samego dnia dopadli innego mieszkańca Chojnowa. Bili, kopali, grozili mu uszkodzeniem ciała, zmuszając do kupowania narkotyków. Następnego dnia znów go napadli, gdy jechał przez miasto rowerem - podaje portal lca.pl.

Bandyci biorący udział w rozboju usłyszeli wyroki pozbawienia wolności - Rafał G. - 5 lat , Arkadiusz D. - 3,5 roku, Marcin Cz. - 3 lata, Mateusz N. i Łukasz N. - 2 lata pozbawienia wolności.

- W ocenie oskarżyciela publicznego kary pozbawienia wolności wymierzone trzem oskarżonym przez sąd instancji są za niskie. Dlatego prokurator zapowiedział apelację od wyroku w tym zakresie – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. I podkreśla, że Rafał G. i Marcin Cz. działali w warunkach recydywy. Apelacja dotyczy również wyroku dla Mateusza N.

źródło: lca.pl


Komentarze

Czy ci skazani to chojnowianie? Kto coś wie o tych typkach?
zgłoś komentarz
Tak 3 z nich mieszka w chojnowie.
zgłoś komentarz
Powinni dostać po 10 lat za takie zachowanie. Mam nadzieje ze prokurator zadziała w tej sprawie
zgłoś komentarz
Czy ci skazani to chojnowianie? Kto coś wie o tych typkach?
Tak są z chojnowa
zgłoś komentarz
juaaaaaaaaa
zgłoś komentarz
Witam,wiekszosc mieszkancow ich zna,to dwaj synowie B.Niemczyka,Marcin Czarny ale razem z nimi napewno wyroki dostali jeszcze inne osoby,mianowicie Robert Wroblewski ps.Bojka oraz kilku innych,ktorych nazwisk jeszcze nie znam,moze rzecznik policji nie chcial albo nie mogl udzielic wiecej informacji,napewno wyrokow bedzie wiecej i tutaj nie chodzi tylko o rozboje...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.