Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Co jest grane w Chojnowie?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 03 listopad 2017, 11:00 Wszystkich komentarzy: 0


Co jest grane w Chojnowie?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura.

MIĘDZY NAMI WAMPIRAMI - seanse w technologii 3D

piątek, godz. 15.00

sobota, godz. 15.00

Wciągająca historia niezwykłej przyjaźni między 13-letnim chłopcem a jego rówieśnikiem – wampirem. Tony od maleńkości fascynuje się wszystkim tym, co innym wydaje się dziwne lub straszne – uwielbia stare zamczyska i nie boi się chodzić po cmentarzach. Pewnego dnia rodzice postanawiają zabrać go na wycieczkę do Transylwani. Chłopiec na miejscu poznaje Vigo – swojego rówieśnika, który jest wampirem. Vigo nie jest jednak zwykłym wampirem. Od ludzkiej krwi woli sok z buraków, a zamiast straszyć innych, woli im robić psikusy. Chłopcy przeżywają razem wiele przygód, ucząc się jednocześnie, jak ważna jest przyjaźń i wzajemne zaufanie.

WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI

piątek, godz. 17.00

sobota, godz. 17.00

Amerykańska komedia romantyczna. Główną bohaterką jest urocza blondynka – Alice – która znajduje się właśnie na życiowym zakręcie. Kobieta zajęta jest przeprowadzką z Nowego Jorku do rodzinnego domu w Los Angeles, opieką nad córkami, poszukiwaniem nowej pracy dla siebie i szkoły dla dzieci. Po złych doświadczeniach, sprawy sercowe odkłada na bok. Sytuacja zmienia się, gdy w dniu swoich urodzin postanawia wyjść i zabawić się z przyjaciółmi. Na imprezie poznaje trzech uroczych mężczyzn. Jak się okazuje – żaden z nich nie ma dachu nad głową, bo podobnie jak ona – dopiero przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, Alice pozwala im zamieszkać w jej rodzinnym domu. W tym momencie rozpoczyna się pasmo zabawnych damsko-męskich komplikacji. Główna bohaterka nie może narzekać na nudę oraz brak powodzenia, a jej już skomplikowaną sytuację jeszcze bardziej utrudnia moment, gdy pewnego dnia do drzwi puka jej były mąż, który postanawia ją odzyskać. Jesteście ciekawi, jak zakończy się ta zwariowana historia? Zapraszamy do kinowych foteli.

MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA

piątek, godz. 19.00

Niezwykle ciekawy i poruszający film dokumentalny o Wojciechu Młynarskim – wybitnym artyście i poecie, znanym głównie z autorstwa największych przebojów polskiej sceny muzycznej. Wojciech Młynarski tworzył teksty między innymi dla Alibabek, Michała Bajora, Ewy Bem, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny German, Krzysztofa Krawczyka, Alicji Majewskiej, Krystyny Prońko, Maryli Rodowicz, Ireny Santor, Zbigniewa Wodeckiego i wielu innych znanych artystów.

Film przedstawia niezwykły portret tego wyjątkowego artysty i przypomina jego najpiękniejsze piosenki. Dokument zawiera nieznane dotąd archiwalia, fotografie i teledyski. „Młynarski. Piosenka finałowa” to także ostatni, bardzo osobisty i szczery wywiad z bohaterem. Całość dopełniona jest wypowiedziami jego najbliższych przyjaciół, m.in. Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Ewy Bem, Ireny Santor, Michała Bajora, Krystyny Jandy oraz członków rodziny i tych, dla których tworzył – wybitnych kompozytorów, aktorów i piosenkarzy.

Myślą przewodnią tego filmu są słowa samego Wojciecha Młynarskiego: „Piosenka to jest taki drobny twór, którzy może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić”.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.