Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English


Zmarł ks. Władysław Bystrek - wieloletni proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP

Author: admin
Creation date: 06 November 2017, 10:42


Zmarł ks. Władysław Bystrek - wieloletni proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP

Smutna wiadomość dotarła do nas z Legnicy. Jak podaje Legnicka Kuria Biskupia - W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 3 listopada 2017 r. w 80. roku życia, w 56. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz prałat Władysław Bystrek.

Księdza Władysława Bystrka większość mieszkańców ziemi chojnowskiej znała jako wieloletniego proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Od 7 stycznia 2014 przebywał w Domu Księży Emerytów w Legnicy.

Ks. prałat Władysław Bystrek święcenia prezbiteriatu przyjął 26 marca 1961 roku we Wrocławiu. Jako wikariusz pracował w parafiach: Ziębice, Wrocław-Leśnica, Gromadka, Krzepielów, Kunice Żarskie, Słupiec, Jugów, Bogatynia, Krzydlina Mała, Walim, Chojnów.

Plan uroczystości pogrzebowych na swojej stronie opublikowała Legnicka Kuria Biskupia:

- 7 listopada 2017 roku (wtorek) – godz. 18:00: eksporta do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie i Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Po Eucharystii czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 21:00

- 8 listopada 2017 roku (środa) – od 12:30 do 13:00 – oficjalne przemówienia i pożegnania, godz. 13:00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Marka Mendyka w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chojnowie.

- Po Mszy Świętej przejazd na cmentarz komunalny w Chojnowie (przy ul. Parkowej 1) i dalszy ciąg uroczystości pogrzebowych.