Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 07 listopad 2017, 10:21 Wszystkich komentarzy: 0


Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz w Chojnowie

Krzesimir Dębski - jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki współczesnej i filmowej będzie gościem spotkania autorskiego, jakie odbędzie się 14 listopada w chojnowskim Domu Kultury. Artyście towarzyszyć będzie żona Anna Jurksztowicz.

Spotkanie związane jest z promocją książki "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia" autorstwa Krzesimira Dębskiego.

Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira Dębskiego, są wstrząsającym świadectwem ludobójstwa.

Artyście towarzyszyć będzie żona Anna Jurksztowicz, znana piosenkarka jazzowa i producentka muzyczna, która popularność zyskała jako wykonawczyni piosenek do takich filmów i seriali jak: Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Matki, żony i kochanki, Na dobre i na złe, czy Ranczo.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekracji. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Wstęp wolny.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.