Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pamiętaj o elementach odblaskowych po zmroku. Policja ostrzega

Autor admin
Data utworzenia: 07 listopad 2017, 12:39 Wszystkich komentarzy: 1


Pamiętaj o elementach odblaskowych po zmroku. Policja ostrzega

W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Policja ostrzega - jeżeli poruszasz się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, wówczas używanie elementów odblaskowych to twój obowiązek.

Kompletnie niewidoczni piesi to prawdziwa plaga na drogach gminy Chojnów. Przekonać może się o tym każdy kierowca, który porusza się po zmroku po okolicznych drogach.

- Kolor odzieży wierzchniej ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania - przekonuje do noszenia odblasków mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - Wszelkie akcje profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.Komentarze

W samym mieście też jest tragedia ale Policja po 22:00 chyba po Chojnowie nie jeździ? Ostatnio wracając po godz. 22:00 do domu o mało nie potrąciłem dwójki rowerzystów którzy nie posiadali nic oprócz jakiś rowerowych odblasków których nie było widać, a na dodatek opatulili się jakimiś pelerynami czy coś podobnego w kolorach wręcz maskujących. Nie ukrywam, że na ich szczęście w ostatniej chwili ich ujrzałem i prawie się zatrzymałem ostro hamując na szczęście jechałem przepisowo bo inaczej bym ich potrącił. W związku z tym posłałem im kilka dosłownych słów, ale mam wrażenie, że to nie wiele zmieniło. Ale jak Chojnowska policja ruszy swoje cztery litery i stanie po 22:00 na ul. Legnickiej to najprawdopodobniej spotka jeszcze nie jednego takiego NIEWIDOCZNEGO rowerzystę. Tych dwoje wracało najprawdopodobniej z pracy więc proponuję na nich zaczeka nim śmierć was wyprzedzi i przyjedziecie aby już tylko zabezpieczyć miejsce wypadku!!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.