Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

To Ojczyzna twa, czyli I Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 09 November 2017, 15:00 All comments: 0


To Ojczyzna twa, czyli I Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej [ZDJĘCIA]

Blisko 70 uczniów ze szkół z terenu gminy Chojnów mierzyło się dziś z pięknym, a jednocześnie bardzo trudnym patriotycznym repertuarem. W zespole Szkolno Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rokitkach odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Celem organizatorów konkursu jest krzewienie patriotyzmu wśród najmłodszych oraz uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Występy uczniów gminnych szkół oceniane były przez jury w składzie: Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Rokitkach Wiesława Szapował, Kierownik Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitkach Grażyna Zielińska oraz przedstawicielka Rady Rodziców.

Wszyscy występujący uczniowie otrzymali specjalne wyróżnienia oraz śpiewniki patriotyczne, ufundowane przez Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza, który objął całe wydarzenie honorowym patronatem - Dzisiejsze występy dostarczyły publiczności, w tym mnie osobiście, wielu wzruszeń. Cieszę się, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy pamiętają o trudnej drodze Polski do upragnionej wolności. Za te wszystkie żywe interpretacje patriotycznych utworów, które mogliśmy dziś usłyszeć, serdecznie dziękuję – mówił Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz po zakończeniu konkursu.

Każda ze szkolnych reprezentacji, na które składali się zarówno soliści, jak i zespoły wokalne, otrzymała pamiątkową statuetkę za udział w konkursie. Najwyższe uznanie publiczności zyskała Olimpia Semieńczuk z Jerzmanowic.

inf. materiały prasowe/Urząd Gminy ChojnówComments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.