Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Łukasz Niemczyk będzie reprezentował Polskę w meczu bokserskim z Kanadą

Autor admin
Data utworzenia: 14 listopad 2017, 09:46 Wszystkich komentarzy: 0


Łukasz Niemczyk będzie reprezentował Polskę w meczu bokserskim z Kanadą

17 listopada w hali sportowej CKU w Wyszkowie odbędzie się kolejna edycja Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. Tym razem będzie to impreza międzynarodowa, w ramach której rozegrany zostanie mecz międzypaństwowy w boksie pomiędzy Polakami, a Kanadyjczykami. Dla tych, którzy nie będą mogli być na gali organizatorzy przygotowali transmisję w systemie pay per view. Wśród reprezentantów Polski znalazł się Łukasz Niemczyk - reprezentant klubu Champion Chojnów.

Przeciwnikiem chojnowianina będzie Thomas Chabot. Pojedynek zakontraktowano w limicie do 66 kg. Chabot to jeden z najlepszych kanadyjskich pięściarzy. W swojej karierze stoczył 68 walk, z czego 60 wygrał, a 8 przegrał. Będzie to doskonały sprawdzian umiejętności Niemczyka, który ostatnio został wicemistrzem młodzieżowców w boksie olimpijskim. Wcześniej zdobył brązowy medal na 47 Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Wiktora Usowa w Grodnie. Nie powiodło mu się na tegorocznym Memoriale im. Feliksa Stamma, na którym odpadł w ćwierćfinale. Mający na koncie 80 wygranych walk mistrz powiatu legnickiego liczy na dobrą walkę w Wyszkowie.

Jak zaznaczają organizatorzy - Kartę walk otworzy starcie w wadze do 54 kg. Mateusz Wojtasiński z UKS Adrenalina Wrocław spotka się z Jordaneem Mathieu. W walce wieczoru zobaczymy rodowitego Kurpa, Marka Pietruczuka z Ostrołęki. Reprezentujący obecnie KKB Rushh Kielce zmierzy się z Luisem Eduardo Santaną Salledo. Walczący przed swoją publicznością Pietruczuk jest obecnym mistrzem Polski seniorów w boksie olimpijskim.

Fani wagi ciężkiej też znajdą coś dla siebie. W pojedynku w kategorii +91 kg zobaczymy Damiana Piaseckiego. Zawodnik Łódzkiej Akademii Sportu walczył na naszym podwórku, nie odnosząc większych sukcesów w rywalizacji seniorskiej.

W kategorii do 84 kg swojego reprezentanta będzie miało miasto Wyszków. Paweł Gerek Zawodnik Gimnazjonu Apin Wyszków stanie do walki z Alexandre Lengiem. W wadze do 66,5 kg zobaczymy kolejnego Kurpa. Paweł Żarnoch z Ostrołęki spotka się z Hassanem Omarem. Żarnoch udanie powrócił do boksu po przerwie. Swego czasu był notowany na ósmym miejscu w rankingu polskich pięściarz w wadze do 64 kg. W wadze do 65,5 kg zobaczymy starcie Mateusza Polskiego z Danielem Kulibabą. Bokser KSW Róża Karlino zdobył medal na mistrzostwach Europy w Charkowie, a ponadto ma na swoim koncie wiele wygranych walk w Polsce i na świecie.

Dostęp do transmisji w systemie pay per view można wykupić poprzez stronę internetową Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów: www.ligak2m.pl.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.