Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rzut oka na miejskie inwestycje [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 17 listopad 2017, 13:13 Wszystkich komentarzy: 5


Rzut oka na miejskie inwestycje [ZDJĘCIA]

Nowa nawierzchnia boiska, parking przed Domem Kultury oraz wymiana pokrycia dachu w Gimnazjum nr 1... To trzy inwestycje prowadzone aktualnie na zamówienie Urzędu Miejskiego. Zajrzeliśmy tam i sprawdziliśmy jak przebiegają prace.

Najgorzej sytuacja wygląda na boisku przy ulicy Małachowskiego, gdzie prace ruszyły ponad miesiąc temu i końca - póki co - nie widać. Z boiska zerwana została stara nawierzchnia; wykonane zostały krawężniki i przygotowano teren pod nową nawierzchnię ze sztucznej trawy. Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano m.in.: wykonanie nowych piłkochwytów, nowej nawierzchni wokół boiska, renowację istniejącego ogrodzenia, stworzone furtki od strony przystadionowego parku oraz wyposażenie kompleksu w małe trybuny.

Inaczej stan rzeczy prezentuje się przez budynkiem Domu Kultury, gdzie prace przebiegają w szybkim tempie. W zaledwie dwa tygodnie zielony plac przemienił się w parking. Inwestycja zakłada budowę miejsc parkingowych dla 18 pojazdów. W ramach prac wykonane zostanie również odwodnienie oraz powstanie chodnik, który połączy Dom Kultury ze skrzyżowaniem.

W chwili obecnej trwają prace nad nawierzchnią zarówno parkingu jak i chodnika, która zostanie wykonana z kostki betonowej.

Zaledwie 160 metrów dalej od kilku tygodni trwają wzmożone prace nad dachem zabytkowego budynku Petera Gadena, w którym mieści się aktualnie Gimnazjum nr 1, a w przyszłości swoją siedzibę znajdzie Szkoła Podstawowa nr 3.

W ramach prac wymieniane jest pokrycie dachu; projekt zakłada również: wymianę ołacenia połaci dachowych, remont orynnowania, wykonanie obróbek blacharskich gzymsów, koszy i kołnierzy kominów oraz wykonanie instalacji odgromowej.

Komentarze

Parking obok MDK można powiedzieć że naprawdę się udał burmistrzowi. to bardzo trafiona inwestycja. Ale w przyszłości być może warto rozważyć tam budowę parkingu piętrowego, bo miejsca jest i łatwo by się dało go wkomponować w krajobraz. Przydałby się tylko jeszcze taki parking w okolicy małego kościoła. No i oczywiście czekamy na zagospodarowanie dworca PKS. Tam to może powstać naprawdę coś ciekawego- park może.
zgłoś komentarz
wybory wkrótce...ale nie tym razem,pa,pa korytko!
zgłoś komentarz
Na tym parkingu przed MDK posadzić jeszcze na końcu parkingu dużą choinkę i ją co roku ozdabiać i normalnie dzieło sztuki mamy.
zgłoś komentarz
Może by ktoś pomyślał o monitoringu na kładce przy wodospadzie bo tak dalej to łobuzeria go rozp....i a miasto będzie tylko dokładać do tego interesu.
zgłoś komentarz
Bardzo dobry pomysł z parkingiem obok MOKSiR! Prace idą w oczach! Super!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.