Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English


Siatkarki z Rokitek wicemistrzyniami Dolnego Śląska

Author: admin
Creation date: 21 November 2017, 10:04 All comments: 0


Siatkarki z Rokitek wicemistrzyniami Dolnego Śląska

18 listopada w Pieńsku miał miejsce wojewódzki finał turnieju piłki siatkowej kobiet XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS - Mieszkańców Wsi i Miast. Ziemię chojnowską reprezentowała drużyna LZS Gmina Chojnów Czarni Rokitki, która zakończyła rywalizację na 2. miejscu.

Gminę Chojnów reprezentowała drużyna w składzie: Małgorzata Światłoń-Szydełko (trener, kapitan), Alicja Marciniec, Katarzyna Chowaniec, Klaudia Kania, Gabriela Jednorał, Dominika Kwakszys, Monika Ozimek, Sylwia Bacia.

Drogę do mistrzostw na szczeblu wojewódzkim, siatkarki Czarnych Rokitki rozpoczęły od mistrzostw powiatowych, które odbyły się na początku października w Chojnowie. Reprezentantki gminy Chojnów w doskonałym stylu zwyciężyły zarówno z zawodach na szczeblu powiatowym jak i strefowym, uzyskując tym samym awans do rywalizacji wojewódzkiej.

Oprócz drużyny z Rokitek, w Pieńsku pojawiły się także żeńskie zespoły z: Lubina, Oborników, Radkowa, Janowic Wielkich, Zgorzelca, Oławy i Świdnicy. Reprezentantki Czarnych Rokitki o finał walczyły w grupie B. Wyniki poszczególnych spotkań w fazie grupowej prezentują się następująco:

Czarni Rokitki - Lubin 2-0 (21-5, 21-0)
Czarni Rokitki - Oborniki 2-0 (21-11,21-12)
Radków- Czarni Rokitki 0-2 (11-21, 9-21)

Pierwsze miejsce w grupie dało Czarnym Rokitki awans do finału, w którym lepsze okazały się jednak siatkarki z Oławy. Mecz zakończył się wynikiem 1-2 (12-21, 21-14, 12-15).


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.