Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wielkie święto w ROD Jaśmin [ZDJĘCIA]

Autor admin; fot. Kasia_
Data utworzenia: 21 listopad 2017, 15:21 Wszystkich komentarzy: 0


Wielkie święto w ROD Jaśmin [ZDJĘCIA]

Rodzinny Ogród Działkowy "Jaśmin" ma już 35 lat. W minioną sobotę działkowcy spotkali się w Auli Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Poźniaków, by wspólnie obchodzić jubileusz.

W ramach spotkania odbyło się wręczenie odznaczeń dla zasłużonych działkowców oraz oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą działkę.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych. Goście jubileuszowego spotkania mieli okazję obejrzeć wystawę wydawnictw ogrodniczych oraz drobnego sprzętu ogrodniczego.

ROD „Jaśmin” w Chojnowie powstał dokładnie 12 listopada 1982 roku - tego właśnie dnia doszło do przejęcia gruntów przez Polski Związek Działkowców. Ogród, położony między ulicą Bolesławiecką/Parkową a torami kolejowymi, wbrew pozorom wcale nie jest położony na terenie miasta Chojnowa - całość ogrodów działkowych znajduje się w granicach wsi Piotrowice. Ogród posiada 249 działki o łącznej powierzchni 7.6 ha. Średnia powierzchnia działki to 302m2. Wszystkie działki są zaopatrzone w wodę, rozprowadzaną własną siecią wodociągową z własnego ujęcia.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.