Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Jarmark Bożonarodzeniowy na chojnowskim Rynku

Author: admin
Creation date: 07 December 2017, 15:33 All comments: 0


Jarmark Bożonarodzeniowy na chojnowskim Rynku

Burmistrz Chojnowa zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który już 10 grudnia najprawdopodobniej odbędzie się na chojnowskim Rynku. Organizatorzy zapowiadają świąteczną atmosferę, ozdoby, rękodzieło a także gorące jadło, napoje i bezmiar życzliwości.

To, gdzie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy zależy od pogody. W poprzednim roku wydarzenie planowane było na Rynku, jednak ze względu na fatalne warunki atmosferyczne jarmark przeniesiony został do budynku Domu Kultury. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy - Mamy nadzieję, że pogoda będzie w tym roku łaskawa i uda się go zrealizować w Rynku - zaznaczają organizatorzy.

Tradycyjnym elementem jarmarku będą stoiska ze świątecznymi wyrobami.

Gwiazdą wydarzenia, podobnie jak w minionym roku będzie kapela góralska Antoniego Gluzy - grupa muzyczna czerpiąca inspiracje z dawnych tradycji ludowych górali żywieckich, sięgając do korzeni twórczości ludowej regionu Żywiecczyzny. Historia zespołu sięga 1979 roku.

Góralom z Beskidów towarzyszyć będą zespoły z gminy Chojnów - Przyjaciółki z Niedźwiedzic i Michalinki z Konradówki i Piotrowic.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 15:00.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.