Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Co z mostem na Legnickiej?

Autor admin
Data utworzenia: 28 listopad 2017, 15:46 Wszystkich komentarzy: 1


Co z mostem na Legnickiej?

Kilka miesięcy temu ruszyła budowa tymczasowego mostu na ulicy Legnickiej. Ruszyła i... po kilku tygodniach została przerwana, co wzbudziło niepokój wśród kierowców i pieszych poruszających się po moście. Kiedy możemy liczyć na wznowienie prac? Pewne światło na inwestycję rzuca pismo od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, jakie podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej odczytał burmistrz Jan Serkies.

Wykonawcą kontraktu pod nazwą "Przebudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 328 km 57+113 w m. Chojnów wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej" jest firma PROBUDOWA Drożdżal Adam z Sosnowca. Wykonawca ten nie zmienił się od rozstrzygnięcia postępowania przetargowego. Termin realizacji obowiązującej umowy mija 15 października 2018 roku.

- Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy, który nie sprzyja zachowaniu reżimu technologicznemu, oraz aby dodatkowo nie utrudniać w korzystaniu z drogi przez kierowców, wykonawca w porozumieniu z zamawiającym nie wprowadził tymczasowej organizacji. Most tymczasowy zostanie zrealizowany na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Po jego realizacji nastąpi przerzucenie ruchu i rozbiórka istniejącego mostu. Do tego czasu obowiązkiem wykonawcy jest wykonywanie remontów cząstkowych nawierzchni mostu - czytamy w piśmie skierowanym do Urzędu Miejskiego z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Stan obiektu jest na bieżąco monitorowany przez wykonawcę i wyznaczonego inspektora nadzoru w dziale mostów. Ostatnie łatanie ubytków w nawierzchni miało miejsce 25 listopada.Komentarze

A nie można by tak asfaltu z aktualnego mostu pozbyć się w ogóle? Kierowcy automatycznie zwolnią i nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na łatanie nowych dziur, które pojawiają się co tydzień. Byle tylko spad asfalt-kostka był ścięty jakoś łagodnie pod kątem żebyśmy wahaczy w autach nie połamali...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.