Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po raz dziesiąty będą pisać do prezydentów, ministrów, premierów...

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2017, 14:27 Wszystkich komentarzy: 0


Po raz dziesiąty będą pisać do prezydentów, ministrów, premierów...

2 i 3 grudnia w Gimnazjum nr 2 odbędzie się dziesiąta edycja Maratonu Pisania Listów. Akcja polega na wysyłaniu apeli do władz oraz listów solidarności do osób, których prawa są łamane. W ubiegłym roku uczestnikom chojnowskiego wydarzenia udało się napisać ponad 3800 listów.

- Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w okolicach 10 grudnia. W naszym Gimnazjum już po raz 10. spotkamy się 2 grudnia br., by napisać apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki! - informują organizatorzy.

Rozpoczęcie maratonu nastąpi 2 grudnia o godzinie 12:00.

Na liście bohaterek i bohaterów tegorocznego maratonu znaleźli się:

- Shackeila Jacson z Jamajki,
- Ruch Milpah z Hondurasu,
- Mahadine z Czadu,
- Clovis Razafimalala z Madagaskaru
- Sakris Kupila z Finlandii
- Taner i 10 ze Stambułu z Turcji,
- Ni Yulan z Chińskiej Republiki Ludowej,
- Xulhaz Mannan z Bangladeszu,
- Farid i Issa z Izraela,
- Hanan Badr El-Din z Egiptu.

Historie tych ludzi są różne...

Shackeila Jacson z Jamajki postanowiła podjąć nierówną walkę z niewydolnym wymiarem sprawiedliwości i odważnie domagać się sprawiedliwości za popełnione morderstwo na jej bracie, który został zastrzelony przez policję. Stała się głosem dziesiątek rodzin, których najbliżsi zginęli w podobny sposób. Policja odpowiedziała nalotami i nękaniem jej społeczności.

Clovis Razafimalala z Madagaskaru zdaniem Amnesty International został skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia. Mężczyzna postawił sobie za cel ochronę lasu deszczowego na Madagaskarze, któremu zagraża skorumpowana sieć przemytników, którzy sprzedają cenne drzewa różane.

Sakris Kupila z Finlandii z kolei nigdy nie utożsamiał się z płcią, która została określona przy jego narodzinach. W celu prawnego uzgodnienia płci, wymaga się od danej osoby diagnozy „zaburzeń psychicznych”, a następnie zabiegu sterylizacji. Sakris sprzeciwia się takiemu poniżającemu traktowaniu.

- Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia - informuje Amnesty Internetional.

Wydarzenie potrwa do 3 grudnia. Zakończenie zaplanowano na godzinę 10:00.

Każdy może wesprzeć chojnowski Maraton Pisania Listów i zakup znaczków. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest pod adresem: pomagam.pl/maraton10


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.