Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Marika w Spiżarni!

Autor admin
Data utworzenia: 28 luty 2012, 14:10 Wszystkich komentarzy: 0


Marika w Spiżarni!

Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Marika –wystąpi przed legnicką publicznością 3 marca br. o godzinie 20:00 w legnickim klubie Spiżarnia. Zapraszamy!

Marika, właśc. Marta Kosakowska (ur. 14 grudnia 1980[1] w Łomży) – polska wokalistka tworząca muzykę z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul, a także funk.

Marika debiutowała w 2002 jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity , który w składzie Marika, Frenchman i Abselektor wydał płytę Mówisz i masz w 2004.

Występuje w klubach w Polsce i za granicą (Anglia, Irlandia, Francja). Śpiewała także w Operze Leśnej na TOPtrendy 2006 w koncercie artystów trendy. Koncertowała przed takimi wykonawcami jak Macy Gray, Sean Paul, Gentleman.

W 2005 występowała jako solistka w projekcie teatralnym 12 Ławek zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W 2006 wzięła udział w polsko-niemieckim projekcie muzycznym Polski ogień na płytę pod tym samym tytułem nagrała dwie piosenki: "Siła ognia" na riddimie Doctor's Darling oraz What's Your Flava? na riddimie Curefix.

W 2007 związała się z wytwórnią Karrot Kommando, w której wydała singel Moje serce.

22 sierpnia 2008 miał premierę debiutancki album Mariki, zatytułowany Plenty. Płytę wydał Pomaton EMI, a promuje go kolejny singel, "Masz to". Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2009, Marika została również nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii[2].

Od października 2008 prowadzi własną audycję muzyczną Nie Tylko Reggae w Polskim Radio Euro – IV Programie Polskiego Radia, a od września 2009 program Towary Kolonialne w Roxy FM.

W 2009 była nominowana do Superjedynki w kategorii Debiut roku na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki pt. Put Your Shoes On / Off. Na album ten składają się 2 płyty. Pierwszym singlem promującym płytę jest "Uplifter", którego premiera odbyła się 17 maja na oficjalnym MySpace Mariki. [za wikipedia]

Bilety w przedsprzedaży nabyć można w cenie 20 zł, w dniu koncertu – 25 zł.


Źródło: lca.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.