Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Kolejna chojnowska ulica doczeka się utwardzonej nawierzchni

Author: admin
Creation date: 03 January 2018, 14:09 All comments: 0


Kolejna chojnowska ulica doczeka się utwardzonej nawierzchni

Rejtana, Broniewskiego - te dwie ulice w minionych latach doczekały się nowej nawierzchni. Od kilku miesięcy wiemy o planach inwestycji drogowej na ulicy Reymona i Ogrodowej. To jednak nie wszystko. Urząd Miejski poszukuje wykonawcy nawierzchni jednej z chojnowskich dróg osiedlowych.

Ulicę Ludwika Solskiego - bo to o niej mowa - aktualnie podzielić możemy na dwie części - pierwsza łączy ulicę Wyspańskiego z ulicą Bogusławskiego. Fragment ten posiada asfaltową nawierzchnię już od kilkudziesięciu lat.

Druga część to nowa droga osiedlowa o nawierzchni gruntowo-żużlowej, przecinająca ulicę Bielawską - to właśnie ten odcinek przejdzie gruntowną przebudowę.

Obydwa fragmenty są połączone ze sobą jedynie wąską ścieżką dla pieszych. Projekt zakłada również przebudowę tego łącznika. Z inwestycji wyłączone zostało skrzyżowanie z ulicą Bielawską, które zostało przewidziane do odrębnego opracowania.

Nawierzchnia jezdni wykonana zostanie z kostki betonowej o grubości 8 cm w kolorze szarym. Chodniki zrealizowane zostaną z grafitowej kostki betonowej o grubości 6 cm.

Projekt zakłada także wykonanie odwodnienia projektowanej jezdni, zjazdów i chodników.

13 grudnia Urząd Miejski opublikował ogłoszenie dotyczące zamówienia publicznego. Budowa nawierzchni ulicy Solskiego to jedna z kilku podobnych inwestycji, jakie Urząd Miejski zamierza przeprowadzić w 2018 roku. Podobne plany dotyczą także budowy nawierzchni ulicy Reymonta, Ogrodowej czy też Andersa.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform