Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Do 9 stycznia wzmożone kontrole na drogach powiatu legnickiego. Policja eliminuje z ruchu

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2018, 13:00 Wszystkich komentarzy: 0


Do 9 stycznia wzmożone kontrole na drogach powiatu legnickiego. Policja eliminuje z ruchu

Od godziny 6:00 na drogach powiatu legnickiego prowadzone są policyjne działania pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Głównym ich celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

- Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach. Dlatego legniccy policjanci apelują do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, aby jak najszybciej poinformowały o tym policji i nie czekały na tragedię jaka może spotkać innych uczestników ruchu drogowego - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy - Funkcjonariusze zwracają uwagę, że warto reagować w każdej tego typu sytuacji. Za kilka metrów, kilometrów pijany kierowca może zabić nie tylko siebie, ale innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, włączmy myślenie.

Działania "Alkohol i narkotyki" to jedna z wielu inicjatyw policjantów, która ma sprawić, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Tym razem wzmożone kontrole potrwają do 9 stycznia br. do godziny 6.00.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.