Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 14 styczeń 2018, 19:06 Wszystkich komentarzy: 0


Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest bardzo wygodną metodą usuwania zbędnych włosów. Wysoka skuteczność i trwałe efekty przemawiają na korzyść, nawet mimo wyższej ceny, jak chociażby użycie wosku czy tradycyjnej maszynki. Jednakże, spotkanie bliskiego stopnia z wiązką laserową, która ma na celu uszkodzenie podstawy włosa, wymaga odpowiedniego przygotowania ciała do tego zabiegu. Bez tego, żaden kosmetolog, ze względu na bezpieczeństwo, nie podejmie się wykonania depilacji.

Zadbaj o skórę i jej czystość

Przede wszystkim, należy spojrzeć na swoją skórę. Dowolne zmiany - łuszczyca, choroby, mocny trądzik czy inne schorzenia mogą wykluczać z wykonania depilacji laserowej. Podobnie mocno opalone ciało, czy zbyt krótki okres między depilacją, a wizytą na solarium. Później zabieg może zakończyć się poparzeniem, bądź opuchnięciem ciała. Dlatego najlepiej, jak zabieg wykonuje się w mało słonecznych miesiącach i na ten czas zupełnie nie korzysta się z promieni UV.

Skóra do zabiegu powinna być czysta, dwa dni przed można wykonać delikatny peeling, a w dniu zabiegu najlepiej umyć ją po prostu pod bieżącą wodą, bez używania kosmetyków. Same włosy powinny być ogolone zwykłą, jednorazową maszynką na dzień przed. Zbyt długie spowodują, że zaczną się one topić przy kontakcie z laserem i kosmetolog na miejscu będzie musiał usunąć mechanicznie włosy, co wydłuży sam zabieg.

Co jeszcze nie jest dozwolone przy depilacji laserowej?

Podczas depilacji, nie wskazane jest przyjmowanie leków światłoczułych (chociażby antybiotyki) czy picie ziółek. Co prawda reakcja alergiczna może nigdy się nie pojawić, ale zawsze istnieje ryzyko. Po zabiegu należy pielęgnować skórę delikatnymi kosmetykami i nie narażać jej na kontakt z mocnym słońcem.

Jak wiadomo, depilacja laserowa jest skuteczna już po pierwszym zabiegu, wówczas ginie bardzo dużo cebulek włosów, ale by osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty i pozbyć się do 95% zbędnego owłosienia z danej części ciała, przyjmuje się, że należy wykonać od 4 do 6 powtórzeń (wiele zależy od koloru włosów, grubości, jak i skóry, więcej mogą doradzić w profesjonalnych miejscach, jak chociażby http://www.studiolaser-depilacja.pl/depilacja-laserowa.html). Dodatkowo, co rok warto też przypomnieć jedną serią laserową, swoim włosom, aby przypadkiem nie próbowały pojawić się na powierzchni skóry.

Depilacja laserowa to duże udogodnienie, a także teraz mamy idealny czas, by przygotować się do sezonu. Między zabiegami należy robić 3-4 tygodniowe przerwy, tym samym nawet przy 6 seriach, na lipcowe opalanie, będziemy gotowi i tak przyjemnie gładcy!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.