Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna po przerwie powróciła do Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 15 styczeń 2018, 10:28 Wszystkich komentarzy: 0


Nocna i świąteczna opieka zdrowotna po przerwie powróciła do Chojnowa

Od nowego roku obowiązuje nowa umowa między Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy i spółką prowadzącą w naszym mieście nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. To dobra wiadomość dla chojnowian i mieszkańców gminy Chojnów, którzy w trudnych przypadkach nie muszą już jeździć do Legnicy.

Wprowadzenie rządowego projektu sieci szpitali mocno uderzyło w nasze miasto. Chojnów wraz z gminą wiejską trafił pod opiekę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Nad miastem stanęło widmo likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Tak się jednak nie stało, między innymi dzięki - jak zaznacza burmistrz - wielkiej życzliwości dyrektor Krystyny Barcik z legnickiego szpitala.

Po trójstronnych spotkaniach między władzami miasta, władzami legnickiego szpitala i przedstawicielem Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia z Wrocławia, udało się wynegocjować rozwiązanie i podpisać umowę na trzy miesiące ze spółką Noxmed, która w ostatnich miesiącach roku prowadziła nocną i świąteczną opiekę zdrowotną na terenie Chojnowa.

Trzy miesiące jednak minęły. 14 grudnia nocna i świąteczna opieka zdrowotna została zawieszona. Jak informował wówczas Waldemar Engel z zarządu spółki Noxmed - Powodem zawieszenia jest zakończenie w dniu 13 grudnia 2017 roku dotychczasowej umowy zawartej z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy.

Pomimo zapewnień, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostanie wznowiona po rozstrzygnięciu postępowania konkursowego i podpisaniu umowy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy, wielu mieszkańców Chojnowa uznała, że to koniec; część winą obarczyła władze miejskie - które mimo, że nie są stroną postępowania, czynnie włączyły się w październiku w ratowanie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Wszelkie czarnowidztwo nie sprawdziło się. Wraz z nowym rokiem, zakończono postępowanie konkursowe i podpisano kolejną umowę. Kolejny "kryzys medyczny" w naszym mieście został zażegnany.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.