Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wyniki Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego – słupki zainteresowania inicjatywą rosną

Autor UG Chojnów
Data utworzenia: 16 styczeń 2018, 08:50 Wszystkich komentarzy: 0


Wyniki Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego – słupki zainteresowania inicjatywą rosną

Rośnie popularność Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego wśród mieszkańców Gminy Chojnów. W zakończonym wczoraj głosowaniu na inwestycje, które będą realizowane w 2018 r., oddano 1341 głosów – znacznie więcej niż w poprzedniej edycji.


Głosowanie na projekty zgłoszone do trzeciej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego trwało od godz. 9.00 do godz. 14.00 w dniu 14 stycznia 2018 r. Pod głosowanie poddano 39 zadań z 26 miejscowości Gminy Chojnów. Mieszkańcy mogli dokonać wyboru w jednym spośród 23 stacjonarnych punktów głosowania. W głosowaniu wzięło udział 1341 mieszkańców spośród 7618 uprawnionych do głosowania. Ogółem frekwencja w Gminie Chojnów wyniosła 17,6%


Największą frekwencję odnotowano w miejscowościach: Kolonia Kołłątaja (63,2 %), Jaroszówka (53,14%), Dobroszów (50,92%) oraz Stary Łom (49,2%). Zgodnie z decyzją Wójta wszystkie te miejscowości otrzymały możliwość realizacji drugiego zadania.


Rosnące zaangażowanie mieszkańców Gminy Chojnów w GChBO bardzo cieszy. Widać wyraźnie, że budżet obywatelski stał się impulsem do tego, by społeczeństwo mocniej zainteresowało się życiem gminy. To bardzo pozytywne – podkreśla Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Uzyskane w tym roku wyniki pokazują też, że autorzy projektów potrafią skutecznie zareklamować swoje propozycje i skłonić mieszkańców, by oddali na nie głos. To również miało wpływ na rosnącą liczbę uczestników. Rekordowa frekwencja w miejscowości Kolonia Kołłątaja wynosząca 63,2 % jest powodem do dumy nie tylko dla wnioskodawcy, ale także wszystkich mieszkańców miejscowości, którzy poparli inicjatywę.


W III edycji GChBO zostaną zrealizowane 33 projekty z 26 miejscowości na kwotę ponad 333 tys. zł

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Chojnów www.gmina-chojnow.bip.net.pl przedstawiamy pełne wyniki tegorocznego głosowania.

Dziękujemy za udział w tej edycji budżetu i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych latach.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.