Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ciężkie maszyny powrócą na Małachowskiego, Witosa i Mickiewicza...

Autor admin
Data utworzenia: 19 styczeń 2018, 11:18 Wszystkich komentarzy: 2


Ciężkie maszyny powrócą na Małachowskiego, Witosa i Mickiewicza...

Miniony rok na ulicach Stanisława Małachowskiego, Wincentego Witosa i Adama Mickiewicza minął pod znakiem sporej inwestycji prowadzonej pod ziemią - przez kilka miesięcy trwała w tym miejscu budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji ogólnospławnej z przyłączami do budynków. To jednak nie koniec inwestycji jakie Urząd Miejski planuje przeprowadzić w tym rejonie Chojnowa...

Celem zeszłorocznej inwestycji było skierowanie ścieków z osiedla Wyspiańskiego oraz ulic objętych projektem do sieci miejskiej przez wpięcie kanalizacji tłocznej do studni rozprężnej w ul. Mickiewicza. Dotychczas ścieki doprowadzane były do przepompowni w ul. Fabrycznej, skąd tłoczone były do kanalizacji w ul. Kościuszki. Rezultatem realizacji projektu jest odciążenie przepompowni ścieków, która niejednokrotnie, przepełniona w czasie obfitych opadów deszczu, wylewała na przyległe drogi i parkingi.

Po przeprowadzeniu prac pod ziemią, Urząd Miejski bierze się za kwestie naziemne - w planach znalazła się modernizacja nawierzchni jezdni oraz chodników na ulicach Witosa, Mickiewicza i Małachowskiego. Sama inwestycja zapowiedziana została przez burmistrza przy prezentacji budżetu miasta Chojnowa na 2018 rok; aktualnie Ratusz poszukuje wykonawcy przebudowy. Plany zakładają realizację zamówienia do 30 sierpnia 2018 roku.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe nawierzchni chodników oraz jezdni z krawężnikami i obrzeżami, wymianę warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnią chodników, regulację urządzeń w obrębie chodników i jezdni oraz wykonanie nowych nawierzchni chodników i jezdni w raz z krawężnikami betonowymi na oporze z betonu oraz obrzeżami trawnikowymi.


Plany dotyczące ulic Witosa, Mickiewicza i Małachowskiego to jedna z wielu inwestycji drogowych zaplanowanych przez chojnowski ratusz na 2018 rok. Równocześnie poszukiwany jest wykonawca chodnika na ulicy Ignacego Paderewskiego, wykonawca nowej nawierzchni jezdni oraz chodnika przy ulicy Ludwika Solskiego a także wykonawca nawierzchni chodników z wymianą oświetlenia drogowego w ulicy Stanisława Wyspiańskiego wraz z przebudową odcinka jezdni przy torach.

Jednak to nie wszystko. W kolejnych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych inwestycji. W budżecie na rok 2018 znalazły się także m.in. budowa nawierzchni ulic: Matejki, Andersa, Słowiańskiej, Sikorskiego, Asnyka, Skłodowskiej-Curie czy Niemcewicza. Ponadto planowane są prace nad Parkiem Śródmiejskim, zagospodarowaniem placu Dworcowego, wymianą nawierzchni na placu Konstytucji 3 Maja, czy budowa zatok postojowych na ulicy króla Władysława Łokietka.

Szczególnie interesująco zapowiadają się plany przebudowy ulic Małachowskiego i Niemcewicza, będących ważną osią miejską, łączącą Rynek ze Stadionem Miejskim. Wkrótce ten odcinek może stać się prawdziwą chlubą Chojnowa - jego najważniejszymi punktami będą przebudowany kilka lat temu budynek Domu Kultury oraz Plac Konstytucji 3 Maja, wobec którego Urząd Miejski ma daleko idące plany.

Łącznie w 2018 roku ponad 4 700 000 złotych przeznaczone zostanie na modernizację ciągów komunikacyjnych. Zdaniem burmistrza Jana Serkiesa, obecny stan rzeczy jest jest możliwy dzięki licznym projektom jakie były realizowane w ubiegłym roku na zlecenie Urzędu Miejskiego.

Plany zapowiadają się obiecująco. Realizację poszczególnych projektów będziemy na bieżąco relacjonować.


Komentarze

Czegoś tu nie rozumiem? Będą remontować drogi i chodniki na Mickiewicza i Witosa? Przecież mają bardzo dobre warunki tam, a np. na takiej ulicy Paderewskiego mniej więcej na odcinku od sklepu Maja do samego cmentarza - i chodniki i droga są do kitu, dziury, zapadnięte studzienki, doły i nierówne chodniki. A Paderewskiego jest jedną z głównych ulic Chojnowa...
zgłoś komentarz
Plany zapowiadają się obiecująco czyli jak ? Ulica przy Domu Kultury tez nie wiadomo jak będzie wyglądać ? Pewnie troche asfaltu i chodniki z betonowej kostki czyli kolejny chojnowski koszmarek. Może by tak skorzystać z doświadczeń innych miast i stworzyć np podwórzec coś na miarę ulicy z uspokojonym ruchem.
http://lodz.eska.pl/poznaj-miasto/woonerf-na-6-sierpnia-zmienil-ulice-i-lodzian-wideo-zobacz-historie-podworcow-w-lodzi/239194
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform