Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

O Narodzeniu Pańskim po łemkowsku i ukraińsku. Zobacz fotorelację z koncertu w Domu Kultury

Autor admin
Data utworzenia: 22 styczeń 2018, 11:36 Wszystkich komentarzy: 0


O Narodzeniu Pańskim po łemkowsku i ukraińsku. Zobacz fotorelację z koncertu w Domu Kultury

Zespoły z Zamienic, Patoki, Rudnej i Legnicy zaprezentowały się podczas niedzielnego koncertu zorganizowanego przez Parafię Greckokatolicką z Zamienic w chojnowskim Domu Kultury. Wydarzenie, na którym mieliśmy okazję usłyszeć kolędy w języku łemkowskim i ukraińskim cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Koncert rozpoczął występ chóru "Kryłos" z Parafii Greckokatolickiej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Legnicy. Zespół, który powstał w 2005 roku z inicjatywy ks. proboszcza Mirosława Drapały, tworzą osoby dorosłe oraz studenci i uczniowie, których łączy wspólne zamiłowanie do śpiewu. Założycielką chóru i regentką jest Zofia Tyma, absolwentka Instytutu Regenckiego przy Ukraińskim Katolickim Uniwersytecie we Lwowie.

Na scenie zaprezentowały się także: zespół Jarosziłczanie z Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzin św. Jana Chrzciciela w Zamienicach, Kwartet chóru parafialnego Greckokatolickiej parafii Opieki Matki Bożej w Potoce czy Zespół Folklorystyczny Roztoka z Rudnej.

W występie z elementami jasełek zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, który od 1991 roku zajmuje się propagowaniem kultury łemkowskiej, inspirowaniem badań naukowych w zakresie łemkoznastwa, prowadzeniem działalności dokumentacyjnej, podejmowaniem działań mających na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń narodowościowych, szeroko rozumiana edukacja wielokulturowa, pracą z młodzieżą i dziećmi, instytucjonalizacją życia kulturalnego i naukowego Łemków na Dolnym Śląsku.

Organizatorem koncertu była Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Zamienicach, reprezentowana na wydarzeniu przez księdza proboszcza Pawła Berezkę.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.