Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Jest rów - będzie chodnik. Zmiany na ulicy Kraszewskiego

Autor admin
Data utworzenia: 23 styczeń 2018, 15:24 Wszystkich komentarzy: 1


Jest rów - będzie chodnik. Zmiany na ulicy Kraszewskiego

Kolejna inwestycja na terenie Chojnowa wkrótce przejdzie z fazy planowania w fazę budowy. Tym razem mowa o budowie sieci wodociągowej i kanalizacji oraz nowego chodnika na ulicy Kraszewskiego. Znany jest już wykonawca inwestycji.

Inwestycja zakładająca wymianę odcinka sieci wodociągowej oraz budowę kanalizacji ogólnospławnej z przyłączeniami okolicznych jednorodzinnych domów mieszkalnych podyktowana jest złym stanem technicznym sieci wodociągowej oraz miejscowym brakiem kanalizacji sanitarnej. Projektowana sieć kanalizacji ogólnospławnej odprowadzać będzie wody opadowe z projektowanego chodnika w ulicy Kraszewskiego do miejskiego systemu kanalizacyjnego.

Prace prowadzone będą na odcinku od parkingu przy Urzędzie Gminy do budynku nr 14.

Po zakończeniu prac nad siecią wodociągową i kanalizacją, ruszy budowa chodnika wzdłuż ulicy Kraszewskiego. Projekt zakłada chodnik o szerokości 1.50 m. Nawierzchnia chodnika wykonana zostanie z szarej kostki betonowej typu Behaton

Inwestycja zostanie zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HYDROTERM z Polkowic. Cena oferty przekroczyła 367 000 złotych. Firma wybrana została w trybie przetargu nieograniczonego.

Jest to już kolejna spora zmiana w tym rejonie miasta w ciągu ostatnich lat. Warto przypomnieć, że na przełomie roku 2016 i 2017 na ulicy Kraszewskiego nastąpiła budowa oświetlenia.


Komentarze

I tak zaraz ktoś przyjdzie i napisze "a moja ulica to co?!" albo "w Chojnowie i tak nic się nie dzieje!".
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.