Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

W rocznicę powstania styczniowego

Autor admin
Data utworzenia: 25 styczeń 2018, 15:49 Wszystkich komentarzy: 0


W rocznicę powstania styczniowego

22 stycznia 1863 roku na terenie Królestwa Polski oraz ziem zabranych wybuchło polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W najbliższą niedzielę, każdy z nas będzie mógł oddać hołd bohaterom tamtych walk.

28 stycznia o godzinie 12:00 w kościele farnym pw. św. ap. Piotra i Pawła w Chojnowie odbędzie się patriotyczna Msza Święta. Po nabożeństwie zaplanowano spotkanie pod pomnikiem Golgota Wschodu na Cmentarzu Komunalnym.

Obchody zaplanowane na 28 stycznia będą podsumowaniem czterodniowych zajęć połączonych z wypoczynkiem dla młodzieży, organizowanych przez Stowarzyszenie Historyczno-Kolekcjonerskie Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 19 PP OL oraz Chojnowską Drużynę Legnickiego Oddziału Związku Strzeleckiego pod hasłem „II Strzeleckie Zgrupowanie Szkoleniowe”.

W ramach akcji młodzież z miasta i gminy Chojnów uczestniczyć będzie w zajęciach sportowych, rekreacyjnych oraz wykładach promujących zdrowy, aktywny styl życia oraz zachęcające do pogłębiania wiedzy historycznej na temat tradycji Wojska Polskiego, szczególnie Armii Krajowej i Powstania Styczniowego.

28 stycznia odbędzie się także wręczenie nagród Strzelcom w poszczególnych konkurencjach.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.