top chojnow.pl - Inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Autor Kasia_
Data utworzenia: 30 styczeń 2018, 20:55 Wszystkich komentarzy: 0


Inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Inauguracja obchodów tego szczególnego wydarzenia w naszym mieście będzie miała miejsce 8 lutego.

Powiatowy Zespół Szkół kładzie duży nacisk na kształcenie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz przekazuje swoim uczniom szlachetne wartości, dlatego właśnie szkoła zajęła się organizacją wydarzenia pod hasłem „Dobro Ojczyzny było ich celem” - będzie ono wstępem do serii wydarzeń, które rozłożone zostaną w czasie.

8 lutego spotkamy się w chojnowskim MOKSiR.

O godz. 11.00 odbędzie się prelekcja Piotra Szubarczyka, pracownika Oddziału Gdańskiego Biura Edukacji Publicznej IPN; polskiego historyka, nauczyciela i publicysty, który zajmuje się rozpowszechnianiem wiedzy o najnowszej historii Polski.

Na godz. 12.00 zaplanowano koncert zespołu Contra Mundum. Zespół zajmuje się aranżowaniem poezji w stylistyce rockowej. Artyści komponują muzykę m.in. do tekstów Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila-Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Zbigniewa Herberta i kilku mniej znanych poetów. Muzycy skupiają się na tekstach patriotycznych, wersach niezwykle ważnych w polskiej poezji narodowo-wyzwoleńczej, która towarzyszyła Polakom w wielu naznaczonych krwią momentach historii.

Zamiast ramonesek, glanów i flaneli - koszulki z kotwicą Polski Walczącej. Zespół zdobywa w ostatnim czasie bardzo dużą popularność, a rock patriotyczny zyskuje uznanie coraz większego grona osób.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie na ul. Witosa.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.