Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Nowa kładka w Chojnowie już w fazie budowy. W planach na 2018 rok także budowa ulicy Matejki

Autor admin
Data utworzenia: 31 styczeń 2018, 12:26 Wszystkich komentarzy: 0


Nowa kładka w Chojnowie już w fazie budowy. W planach na 2018 rok także budowa ulicy Matejki

W grudniu informowaliśmy o rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na budowę kładki dla pieszych na rzece Skorze. Trwający niemal rok czasu proces zakończył się wyborem Przedsiębiorstwa Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic, które przystąpiło już do realizacji inwestycji.

Nowa kładka, która będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych połączy ulicę Matejki z ulicami Paderewskiego i Sienkiewicza. Obiekt powstaje w miejscu dawnej przeprawy, która została zlikwidowana w latach 80-tych XX wieku. Idea jaka przyświeca inicjatorom budowy to połączenie nowej i starej części Chojnowa oraz usprawnienie ruchu w tym miejscu.

Prace nad rzeką rozpoczęły się od przygotowania terenu, wbijania oraz elaboracji betonem pali podpór; w najbliższych miesiącach spodziewać możemy się rozpoczęcia prac nad wzmocnieniem brzegów koryta rzeki oraz wykonaniem: oczepu podpory z łożyskiem, konstrukcji przęsłowej, przyczółków kładki, pokładu oraz poręczy kładki oraz dojścia do kładki.

Cena oferty zaproponowana przez wykonawcę wyniosła 722 010 zł. Warto zaznaczyć, że początkowo Urząd Miejski na realizację projektu planował przeznaczyć 300 tysięcy złotych.

Zgodnie z zapowiedziami, budowa kładki ma pociągnąć za sobą utwardzenie nawierzchni ulicy Matejki. Pieniądze na tę inwestycję znalazły się w budżecie miasta Chojnowa na rok 2018.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.