Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Z pączkami po Chojnowie [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 08 February 2018, 18:18 All comments: 0


Z pączkami po Chojnowie [ZDJĘCIA]

Zgodnie z obietnicą, w dzisiejsze popołudnie pojawiliśmy się na chojnowskim Rynku by rozdać spragnionym pączków mieszkańcom naszego miasta tłuste słodkości. Chętnych nie brakowało.

Tłusty czwartek to dzień, który otwiera ostatni tydzień karnawału i czas hucznych, obficie zakrapianych, pełnych obżarstwa i zabaw bali karnawałowych.

W ten dzień zwyczajowo objadamy się pączkami. Jeszcze jakiś czas temu w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też tłuste kiełbasy, kasze, słoninę, skwarki i inne potrawy jak najbardziej tłuste. W regionie podkrakowskim tłusty czwartek znany jest także jako "Combrowy Czwartek", było to święto wszystkich krakowskich kramarek i służących.

Znany przesąd głosi, że osoba, która w Tłusty Czwartek nie skosztuje pączka, będzie miała pecha. My w przesądy nie wierzymy, ale po co ryzykować :D

Z pudełkiem pełnym pączków odwiedziliśmy także kilka instytucji, m.in. Muzeum Regionalne, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miejski. Nie omieszkaliśmy zajrzeć także do położonych na Rynku i w sąsiedztwie sklepów, banków czy kwiaciarni.

Do zobaczenia za rok!

Serdecznie dziękujemy Piekarni Kupczyk za wsparcie tegorocznej akcji zorganizowanej z okazji Tłustego Czwartku i przekazanie nam słodkości, które mieliśmy okazję rozdać wśród mieszkańców naszego miasta.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.