Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wielka gala bokserska w Chojnowie zainauguruje Ekstra Ligę Boksu Olimpijskiego!

Autor admin
Data utworzenia: 16 luty 2018, 11:22 Wszystkich komentarzy: 0


Wielka gala bokserska w Chojnowie zainauguruje Ekstra Ligę Boksu Olimpijskiego!

Hala sportowa przy ulicy Matejki w Chojnowie po raz kolejny zamieni się w areną bokserską. Przed nami inauguracja Ekstraligi Boksu Olimpijskiego - gala podczas której naprzeciwko siebie staną reprezentanci województwa dolnośląskiego i lubelskiego - Champion Chojnów i Olimp Lublin.

Rywalizacja będzie przebiegać w ośmiu kategoriach olimpijskich; na chojnowskim ringu zobaczymy samych seniorów - Możemy się spodziewać wysokiego poziomu sportowego i bardzo ciekawych walk - gwarantuje Arkadiusz Lewandowski - trener chojnowskich bokserów.

O koncepcji powołania do życia Ekstra Ligii Boksu Olimpijskiego informowaliśmy w minionym roku - dzisiaj plany są wcielane w życie. Jednym z celów powstania ligi jest utożsamienie kibiców z lokalnymi klubami bokserskimi - w tej dziedzinie chojnowscy kibice mogą mieć wielkie powody do dumy. Drużyna, która zwycięży w rywalizacji o tytuł Mistrza Polski zmierzy się w dwumeczu z Mistrzem Niemiec.

Chojnowska gala odbywać będzie się dzień przed prestiżowym turniejem im. Feliksa Stamma, gdzie chojnowski klub reprezentować będzie Łukasz Niemczyk. Trener Lewandowski liczy, że jego podopieczny zakończy chojnowską galę bez uszczerbku na zdrowiu - Ryzyko jest ogromne - jeżeli odniesie kontuzje to będzie problem.

Impreza wciąż pozostaje w fazie przygotowania, wiemy jednak już teraz że organizację wydarzenia wesprą lokalne samorządy, a samą galę - poprowadzoną przez znanego spikera Marka Matelę - na żywo będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.

Gala najprawdopodobniej odbędzie się 10 marca. O szczegółach wydarzenia będziemy informować.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.