Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Szachowa sobota w Powiatowym Zespole Szkół. Rekordowa obsada turnieju [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 18 luty 2018, 21:11 Wszystkich komentarzy: 0


Szachowa sobota w Powiatowym Zespole Szkół. Rekordowa obsada turnieju [ZDJĘCIA]

Wyjątkowo nie w listopadzie, lecz w lutym... w hali Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Jana Matejki odbył się VII Turniej Szachowy o Puchar Polskiej Miedzi. W tym roku impreza gościła rekordową liczbę 113 uczestników z Polski, Ukrainy i Rumunii.

Wszystkich uczestników turnieju powitał Mariusz Kowalczyk - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół, który zaznaczył że obsada tegorocznego turnieju jest rekordowa. Na liście startowej znalazło się bowiem ponad 110 zawodników, reprezentujących kluby z m.in.: Chojnowa, Łodzi, Wrocławia, Bogatyni, Bolesławca, Legnicy, Polkowic, Kudowy-Zdrój, Jeleniej Góry, Lubina, Przemkowa i wielu mniejszych miejscowości.

Ogromną część uczestników turnieju stanowiła młodzież szkolna - tutaj największą reprezentację wystawiła Publiczna Szkoła Podstawowa w Raciborowicach Dolnych.

W uroczystości otwarcia udział wzięli burmistrz Jan Serkies, wicestarosta Krzysztof Sowiński oraz przedstawiciele dyrekcji PZS - Ewa Humenna i Andrzej Borkowski. Turniej rozpoczął się od odśpiewania hymnu - samo wydarzenie wpisuje się bowiem w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości - szkolne, miejskie i... ogólnokrajowe. Powiatowy Zespół Szkół, który od wielu lat stawia na wychowanie patriotyczne, w tym roku otrzymał zgodę na posługiwanie się identyfikacją wizualną programu "Niepodległa", utożsamiającą wydarzenia organizowane przez PZS z obchodami ogólnopolskimi.

Turniejowi od wielu lat towarzyszy wystawa prac Zbigniewa Kaźmierskiego - urodzonego w 1933 roku malarza, fotografa, kolekcjonera pocztówek, twórcę widowisk szachowych i przed wszystkim szachistę, instruktora i sędziego tej królewskiej gry. Dziełom Zbigniewa Kaźmierskiego - który był także najstarszym uczestnikiem turnieju - towarzyszyła wystawa rysunków "Tuszem Rysowane" autorstwa Natalii Trochimowicz.

O smaczne menu w turniejowym bufecie, podobnie jak w latach minionych zadbali uczniowie klas technicznych Powiatowego Zespołu Szkół, pod kierunkiem swoich opiekunek.

Szachiści, którzy zgłosili się do udziału w VII Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi rywalizowali w jednodniowym turniej szachów szybkich, kategorii OPEN, rozgrywanym systemem szwajcarskim – 9 rund po 15 minut na każdego zawodnika.

Łączna pula nagród przyznanych zawodnikom przekroczyła kwotę 5000 złotych. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe oraz nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju.Wyniki:

Klasyfikacja zwycięzców:

1. Łukasz Cyborowski
2. Piotr Brodowski
3. Paweł Kowalczyk
4. Kamil Stachowiak
5. Bartosz Siembab
6. Ihor Vyphkaniuk
7. Dominik Orzech
8. Jerzy Kubień

Juniorzy:

1. Kacper Grela
2. Krzysztof Łukasiewicz
3. Wiktor Lewandowski

Najlepsza zawodniczka:

1. Agata Dwilewicz
2. Katarzyna Dwilewicz
3. Aleksandra Czarniecka

Zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 2100:

1. Michał Walentukiewicz
2. Krzysztof Mądrawski

Zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 1800:

1. Marek Madej
2. Sławomir Stachowiak

Pozostałe nagrody:

Nagroda dla najmłodszej zawodniczki turnieju, ufundowana przez Krzysztofa Kuśtala - Blanka Mierzyńska.

Nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju, ufundowana przez księdza Adama Terleckiego - Gabriel Karaszewski.

Nagroda dla najstarszego zawodnika turnieju, ufundowana przez Michała Huzarskiego - Zbigniew Kaźmierski.

Nagroda dla najlepszego zawodnika reprezentującego PZS - Patrycja Rataj z klasy I TŻ.

Nagroda dla najlepszego mieszkańca Chojnowa - Jan Biłyk
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.