Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Na nową przychodnię jeszcze poczekamy; z Parkiem Śródmiejskim powinno być mniej problemów

Autor admin
Data utworzenia: 19 luty 2018, 11:29 Wszystkich komentarzy: 0


Na nową przychodnię jeszcze poczekamy; z Parkiem Śródmiejskim powinno być mniej problemów

Największa chojnowska inwestycja zaplanowana na 2018 rok napotkała problemy - mowa tu o budowie centrum medycznego dla regionu Chojnowa wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego. Urząd Miejski na realizację nowej przychodni zamierza przeznaczyć 3 900 000 złotych; niestety - wszystkie oferty przekraczają tę kwotę. Znacznie mniej problemów powinno być z inwestycją zaplanowaną w Parku Śródmiejski, gdzie już wkrótce spodziewać możemy się wyboru wykonawcy.

Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego budynku Przychodni Rejonowej dla regionu Chojnowa wraz z zagospodarowaniem terenu. Nowy obiekt, który stanie za obecną przychodnią przy ulicy Legnickiej, zaplanowano jako budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano przebudowę istniejącego parkingu, wykonanie utwardzonych dojść do obiektu oraz wykonanie infrastruktury technicznej, elementów małej architektury oraz zieleni.

Urząd Miejski na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczył 3 900 000 złotych. Swoje oferty przedstawiły dwie firmy - najtańsza z nich, przedstawiona przez ART.-BUD z Jawora przekroczyła 4 209 613 zł. W efekcie postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione.

Budowa centrum medycznego to największa z inwestycji przewidzianych w tegorocznym budżecie. Zdaniem burmistrza Jana Serkiesa, budowa nowej przychodni wpisuje się w realizowane od lat inwestycje w elementy kubaturowe i bazę prospołeczną.

Inwestycja w Przychodnię Rejonową zostanie zrealizowana dzięki pozyskaniu 3 milionów złotych ze środków unijnych, z puli Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podczas gdy na rozpoczęcie budowy nowej przychodni będziemy musieli jeszcze poczekać; kwestia planowanej inwestycji w Parku Śródmiejskim wydaje się rozwiązana.

O planach prac konserwatorskich w obrębie zabytkowych plantów Chojnowa informowaliśmy na początku lutego. Koncepcja, której celem jest przekształcenie Parku Śródmiejskiego w atrakcyjną przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców zakłada m.in.: budowę nawierzchni traktów komunikacyjnych, instalację nowych koszy na śmieci, ławek, stojaków na rowery, koszy na psie obchody oraz wymianę placu zabaw.

Urząd Miejski na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć 490 tysięcy złotych. Najlepszą ofertę przedstawiło przedsiębiorstwo "TRANS-PIOTR" Agnieszka Osiadacz z Chojnowa - cena oferty przekroczyła 459 808 złotych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.