Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jedną z najważniejszych ulic Chojnowa czeka przebudowa sieci oświetlenia

Autor admin
Data utworzenia: 20 luty 2018, 12:08 Wszystkich komentarzy: 1


Jedną z najważniejszych ulic Chojnowa czeka przebudowa sieci oświetlenia

Ulica Legnicka - jedna z najważniejszych ulic w Chojnowie znalazła się na liście tegorocznych inwestycji Urzędu Miejskiego. Kilka lat temu ze środków powiatu legnickiego wymieniona została nawierzchnia na odcinku od Lubińskiej do Kolejowej; teraz Urząd Miejski bierze się za budowę oświetlenia drogowego na odcinku od ul. Reja do ul. Żeromskiego. Trwa poszukiwanie wykonawcy inwestycji - wkrótce spodziewać możemy się rozstrzygnięcia postępowania.

Aktualnie ulica Legnicka na odcinku przygotowywanym pod inwestycję jest oświetlona punktowo, osiemnastoma oprawami zainstalowanymi na elewacji budynków mieszkalnych po południowej stronie, oraz na słupach oświetleniowych

Inwestycja zakłada: budowę linii kablowej budowę szafki sterowniczo-pomiarowej do zasilania oświetlenia ulicznego, budowę słupów oświetlenia drogowego z oprawami typu LED, demontaż słupów oświetlenia ulicznego oraz przebudowę złącza, które zostanie zrealizowane przez zakład energetyczny.

Oprawy zamontowane na elewacjach zastąpione zostaną aluminiowymi słupami oświetleniowymi o wysokości 7,5 m, z wysięgnikiem jednoramiennym o długości 1 m.

Budowa oświetlenia na Legnickiej jest jedną z kilku podobnych inwestycji, jakie zostały zaplanowane z budżecie miasta Chojnowa. Na przełomie 2017 i 2018 roku trwały prace nad budową oświetlenia na ulicach Słowiańskiej, Chopina i Drzymały; w planach na obecny rok znalazły się: budowa oświetlenia na ulicach: generała Andersa (wraz z budową nawierzchni), Wyspiańskiego (wymiana) oraz Skłodowskiej-Curie (wymiana, wraz z przebudową ulicy).Komentarze

przejścia dla pieszych zostaną doświetlone jak w cywilizowanych miastach?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.