Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po alkoholu wsiadł do samochodu i jeździł po Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 21 luty 2018, 10:01 Wszystkich komentarzy: 0


Po alkoholu wsiadł do samochodu i jeździł po Chojnowie

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Niestety okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i zasiada za kółkiem kierownicy będąc w stanie nietrzeźwości, po środkach odurzających, posiadając decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Tylko wczoraj policjanci z KMP w Legnicy zatrzymali pięciu takich kierowców, którzy za nic wzięli sobie taką odpowiedzialność - jeden z nich zagrożenie stwarzał na ulicy Chojnowa.

O godzinie 8:45 na ulicy generała Sikorskiego funkcjonariusze prewencji zatrzymali kierującego Peugeotem, który na alkomacie wydmuchał ponad promil alkoholu.

- Pomimo naszych apeli nadal często zdarza się, że kierowcy będący w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadają za kierownicę - zaznacza mł.asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Od kilku miesięcy w budynku Komisariatu Policji w Chojnowie znajduje się samoobsługowe urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Policja apeluje - Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”.

Ogólnodostępny alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu. Taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach. Każda chętna osoba, będzie mogła przyjść do legnickiej komendy i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości.

Kierowca zatrzymany na Sikorskiego zlekceważył stan w jakim się znajdował. Zgodnie z przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Co więcej, na sprawcę takiego zdarzenia nakładany jest również zakaz prowadzenia pojazdów na okres od lat 3 do lat 15 oraz kara pieniężna, której minimalna wysokość to 5000 zł.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.