Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zofia Lech, Marcelina Parzygnat oraz Natalia Sigłowa triumfatorami gminnego etapu "Pegazika"

Autor admin
Data utworzenia: 22 luty 2018, 09:58 Wszystkich komentarzy: 0


Zofia Lech, Marcelina Parzygnat oraz Natalia Sigłowa triumfatorami gminnego etapu "Pegazika"

Poznaliśmy laureatów gminnego etapu XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Przesłuchania młodych adeptów sztuki deklamacji przed komisją konkursową oraz publicznością odbyły się 21 lutego w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej.

Przed komisją konkursową stanęło 15 uczniów z terenu gminy Chojnów. Stawką, oprócz nagród rzeczowych, był awans do eliminacji powiatowych, który otrzymały zwyciężczynie poszczególnych kategorii wiekowych. W pierwszej kategorii (klasy IV-VI szkół podstawowych) uczestnicy wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy, a ich prezentacja nie mogła trwać dłużej niż 3 minuty. Starsi uczestnicy (VII klasy szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum) mieli trudniejsze zadanie – musieli wykonać dwa utwory, prozą i wierszem, w czasie nie dłuższym niż 5 minut.

Wśród młodszych uczestników zmagań poziom był bardzo wyrównany, przez co I i III miejsce zostały przyznane ex aequo oraz nadano dwa wyróżnienia. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Zofia Lech, która prezentowała fragmenty z jednej książki z serii o Mikołajku autorstwa René Goscinny'ego oraz Marcelina Parzygnat, recytująca fragmenty książki z serii Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki.

W kategorii „starsi” jury było już bezsporne. Natalia Sigłowa z Gimazium nr 1 w Chojnowie doskonale poradziła sobie z dojrzałym repertuarem, czym zdobyła uznanie komisji konkursowej. Recytowała felieton Tusz do Rzęs autorstwa Krystyny Jandy oraz wiersz Macierzyństwo z bloga poetyckiego Ryszarda Mierzejewskiego.

Komisji konkursowej przewodniczyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś. Oprócz niej w składzie jury znalazły się: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Elwira Kądziąłka, bibliotekarki Grażyna Zielińska i Maria Popiacka oraz Karolina Zatwarnicka z Referatu Promocji i Kultury Urzędu Gminy Chojnów.

Pełna lista laureatów:

Kategoria "młodsi":

1. Zofia Lech i Marcelina Parzygnat
2. Natalia Pyrz
3. Maja Rysicka i Agata Dziewiałtowska
wyróżnienia – Zofia Lipa i Aniela Skrzypacz

Kategoria "starsi"

1. Natalia Sigłowa
wyróżnienia – Dominika Pankiewicz, Emilia Dziurbiel, Olimpia Semieńczuk.

źródło: materiały prasowe, Urząd Gminy ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.