Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski 2018: Kolejny Street Workout Park w Chojnowie?

Autor admin
Data utworzenia: 22 luty 2018, 10:56 Wszystkich komentarzy: 0


Budżet Obywatelski 2018: Kolejny Street Workout Park w Chojnowie?

W 2015 roku w sąsiedztwie Orlika powstał pierwszy chojnowski Street Workout Park. Czy w naszym mieście powstanie kolejne takie miejsce? Projekt stworzenia w ramach Budżetu Obywatelskiego Street Workout Parku na podwórku między ulicami Witosa, Kolejową, Kościuszki i placem Dworcowym złożył Andrzej Tracz. Przedstawiamy szczegóły tego pomysłu.

Street Workout to w dużym uproszczeniu rodzaj aktywności fizycznej, polegającej na wykonywaniu ćwiczeń w oparciu o zabudowę miejską. Street Workout Park umożliwia "uliczne" uprawienia treningu siłowego - dzięki niemu kształtujemy mięśnie, poprawiamy równowagę, zwinność oraz koordynację ruchową.

- Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie terenu zielonego oraz na aktywne spędzanie czasu wolnego w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania - argumentuje pomysłodawca - Wykonanie projektu zwiększy komfort życia mieszkańców tej części miasta, pozwoli na podniesienie sprawności fizycznej wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. Projekt będzie miał również wpływ na profilaktykę uzależnień wśród młodych mieszkańców naszego miasta.

Zestaw Street Workout ma służyć wszystkim mieszkańcom tej części miasta, a zwłaszcza mieszkańcom ulic: Kościuszki, Kolejowej, Witosa oraz placu Dworcowego. Zdaniem Andrzeja Tracza, realizacja projektu przyczyni się do rozwoju aktywności fizycznej, co w dzisiejszych czasach ma niebagatelne znaczenie, rozwinie stosunki społeczne dzięki wspólnemu spędzaniu czasu, a także będzie miała wpływ na zapobieganie niekorzystnym zjawiskom takim jak narkomania czy alkoholizm.

O tym, jaki projekt zostanie zrealizowany zadecydują mieszkańcy Chojnowa w głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 9 kwietnia do 7 maja 2018 roku (w dni robocze w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Chojnowie) w chojnowskim ratuszu. Wkrótce spodziewać możemy się publikacji listy projektów, pozytywnie zaopiniowanych przez komisję ds. budżetu obywatelskiego.

Zobacz również:

Budżet Obywatelski 2018: Projekt remontu drogi dojazdowej do garaży

Budżet Obywatelski 2018: "Uroczy zakątek" z linowym placem zabaw w sąsiedztwie Rynku


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.