Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski 2018: Pasaż rekreacyjny z otwartą strefą aktywności

Autor admin
Data utworzenia: 22 luty 2018, 13:20 Wszystkich komentarzy: 0


Budżet Obywatelski 2018: Pasaż rekreacyjny z otwartą strefą aktywności

W 2017 roku w ramach budżetu partycypacyjnego udało się zrealizować plac zabaw przy ulicy Maczka. Pomysłodawca tego projektu idzie o krok dalej. Do Urzędu Miejskiego wpłynął projekt autorstwa Andrzeja Tracza, dotyczący realizacji w sąsiedztwie istniejącego już placu zabaw pasażu rekreacyjnego z otwartą strefą aktywności.

Projekt ma zostać zrealizowany na terenie zielonym w obrębie ulic Maczka i Sikorskiego. Wykonany z kostki brukowej pasaż o długości 131 metrów o szerokości 1,5 metra, zakończony Otwartą Strefą Aktywności ma łączyć ulicę Maczka 8 z chodnikiem znajdującym się przy żłobku.

- Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie terenu zielonego obok żłobka i placu zabaw powstałego w zeszłym roku z funduszy Budżetu Obywatelskiego oraz na aktywne spędzanie czasu wolnego w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania - argumentuje pomysłodawca - Wykonanie projektu zwiększy komfort życia mieszkańców tej części osiedla, ponieważ zmuszeni są oni od wielu lat do przemieszczania się ścieżką, aby dostać się do SP4, basenu, pracy czy sklepów - dodaje.

Realizacja projektu ma przyczynić się do rozwoju aktywności fizycznej, rozwinąć stosunki społeczne dzięki wspólnemu spędzaniu czasu w Otwartej Strefie Aktywności oraz znacząco skrócić czas dotarcia do szkoły, pracy lub sklepów.

O tym, jaki projekt zostanie zrealizowany zadecydują mieszkańcy Chojnowa w głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 9 kwietnia do 7 maja 2018 roku (w dni robocze w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Chojnowie) w chojnowskim ratuszu. Wkrótce spodziewać możemy się publikacji listy projektów, pozytywnie zaopiniowanych przez komisję ds. budżetu obywatelskiego.


Zobacz również:

Budżet Obywatelski 2018: Projekt remontu drogi dojazdowej do garaży

Budżet Obywatelski 2018: "Uroczy zakątek" z linowym placem zabaw w sąsiedztwie Rynku

Budżet Obywatelski 2018: Kolejny Street Workout Park w Chojnowie?


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.