Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po roku trudów czas na świętowanie. Za nami VII Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 23 luty 2018, 23:55 Wszystkich komentarzy: 0


Po roku trudów czas na świętowanie. Za nami VII Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów [ZDJĘCIA]

Małgorzata Światłoń-Szydełko, Kamil Białek, Paweł Darmoros, Jakub Ostropolski, Alicja Marciniec, Emilia Dziurbiel, Sławomir Opiela... Co łączy tych ludzi? Wszyscy oni są sportowcami, wszyscy z dumą reprezentują barwy gminy Chojnów i wszyscy w minionym 2017 roku mogli pochwalić się wieloma sukcesami. Po 12 miesiącach ciężkiej pracy przyszedł czas na świętowanie. W piątkowy wieczór po raz siódmy zorganizowana została Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów, w ramach której nagrodzono najlepszych sportowców, trenerów, wybitnych działaczy oraz sponsorów. Coroczne święto sportowe to także czas do podsumowań i kreślenia wizji przyszłości...

Obowiązki gospodyni wydarzenia, po raz drugi z rzędu, wzięła na siebie sołtys Starego Łomu Agata Urszulak.

- Dzisiejsza gala to pewnego rodzaju forma podsumowania, podziękowania, uhonorowania wszystkich tych, którzy odnieśli sukces. Minął cały rok - trudu, walki, treningu, potu, wyrzeczeń, kontuzji, bólu i wszystkich innych czynników związanych z uprawianiem sportu. Dzisiaj przyszedł czas na świętowanie - zaznacza Janusz Cygan, prowadzący galę i zarazem osoba, która od 27 lat nadzoruje działalność gminnych klubów sportowych.

Tegoroczna gala nie pobiła rekordu frekwencji - lokalne władze nie tracą jednak nadziei na odrodzenie się sportowego ducha wśród mieszkańców gminy wiejskiej - Wszyscy jesteśmy jedną wielką sportową rodziną. Znamy się od wielu lat, wszyscy działamy dla sportu na terenie gminy Chojnów. Bywało, że odbywały się bale sportowca w których uczestniczyło 150 osób - dzisiaj sport ustępuje grom komputerowym, innym uciechom do których młodzież dąży - ale mimo wszystko jesteśmy tutaj - zauważa wójt Andrzej Pyrz - Wierzę głęboko, że tych sukcesów będzie więcej, że nastaną czasy w których będzie więcej sportowców, więcej zainteresowanych młodych ludzi, więcej trenerów. My jako władze gminy staramy się robić wszystko co jest możliwe - oddaliśmy nowy obiekt Orlika Okmiany, promujemy piłkę nożną u dzieci i młodzieży, staramy się wspierać pozostałe dyscypliny - dodaje.


Jednym z powodów do dumy dla władz gminy Chojnów jest bardzo szerokie spektrum dyscyplin uprawianych z sukcesami przez mieszkańców regionu chojnowskiego. Podczas gdy w innych gminach nagradzani są praktycznie sami piłkarze z klubów A i B klasy, w gminie Chojnów statuetki dla najlepszych sportowców wędrują m.in. do: jeźdźców, szachistów, warcabistów, akrobatów, strzelców, siatkarzy, czy też triathlonistów.

Rozwój sportu w gminie Chojnów to w bardzo dużej mierze efekt ogromnej pracy wkładanej przez działaczy i trenerów. Jak wyliczył Janusz Cygan - w 2017 roku lokalni działacze łącznie w czynie społecznym przepracowali około 4 tysięcy godzin - To imponująca ilość, którą w przeliczeniu na złotówki moglibyśmy porównywać z budżetem dużego klubu - dodał.

Rokrocznie podczas gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów nagradzanych jest trzech działaczy. W tym roku pamiątkowe statuetki odebrali: Bogdan Różański z LZS Gołocin, Tomasz Olbrych z klubu Brenna Biskupin oraz Aleksander Pavlou, reprezentujący barwy Czarnych Rokitki. Nagrody specjalne dla zawodników, działaczy, trenerów nie będących mieszkańcami gminy Chojnów a reprezentujących barwy klubów z terenu gminy odebrali: reprezentantka KJ Jaroszówka Joanna Pawlak, trener taekwondo Krzysztof Lipski oraz Bożena Szarek - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Chojnowa, działająca na rzecz promocji gry w warcaby.

Lokalni działacze, trenerzy oraz wybitni sportowcy zostali nagrodzeni także przez wicestarostę Krzysztofa Sowińskiego oraz Stanisławę Pakos - przewodniczącą rady powiatu legnickiego. W imieniu działaczy, pamiątkową statuetkę odebrał Janusz Cygan.

Jak co roku, podczas gali uhonorowani zostali także sponsorzy, którzy finansowo przyczynili się do rozwoju sportu na terenie gminy. W tym roku statuetki powędrowały do: Ryszarda Kajpera (uhonorowanego certyfikatem Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS "Serce dla sportu"), Grzegorza Pawłowskiego, Daniela Wolskiego, Juliana Mroza, Marty Jarońskiej, spóki SONAC Osetnica, Agaty Urszulak, Jerzego Wojasa, Dariusza Dregera, Roberta Olesia, Władysława Jamroza oraz Piotra Borowego.


Przejdźmy jednak do głównych bohaterów gali w Starym Łomie. Po raz kolejny - jednak nie z rzędu - statuetka najlepszego sportowca powędrowała do Małgorzaty Światłoń-Szydełko - multi sportsmenki, koszykarki, siatkarki, pływaczki, biegaczki, kolarki. W ubiegłym roku mieszkanka Rokitek uczestniczyła w dwóch maratonach pływackich i dziewięciu zawodach triathlonowych w tym w Mistrzostwach Polski, gdzie zajęła IV miejsce. Małogrzata Światłoń-Szydełko została nagrodzona również wraz koleżankami z drużyny siatkarskiej Czarni Rokitki, za reprezentowanie gminy Chojnów w zakończonym na drugiej pozycji Finale Wojewódzkim Igrzysk LZS.

Na drugim miejscu gminnego plebiscytu znalazł się Jakub Ostropolski - mieszkaniec Goliszowa, który w 2017 roku zwyciężył w Finale Dolnośląskim Igrzysk LZS, uprzednio - w latach minionych - trzykrotnie plasując się na trzecim miejscu i raz na drugim.

Na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Marciniec - mieszkanka Jerzmanowic oraz reprezentantka klubu UKKS "Oriens" Chojnów, specjalizująca się w Bike Maratonach. Alicja ma w swoim dorobku zwycięstwo w pięciu wyścigach, w tym Mistrzostwach Dolnego Śląska. W klasyfikacji generalnej Bike Maratonu - największego cyklu imprez rowerowych w Polsce - zajęła 4. miejsce w kategorii K3 dystans MINI.

Statuetki w kategorii "Sportowiec" powędrowały także do Sławomira Opieli - mieszkańca Goliszowa i zawodnika Dolnośląskiej Grupy Strzelectwa Terenowego "Beaver" (za zdobycie w poszczególnych kategoriach tytułu Mistrza Europy, Mistrza Czech oraz Pucharu Polski) oraz Emilii Dziurbiel - mieszkanki Okmian, reprezentantki klubu akrobatyki sportowej Aurum Złotoryja (za zajęcie VI miejsce w Mistrzostwach Polski oraz zdobycie tytułu V-ce Mistrzyni Dolnego Śląska).

Organizatorzy gali w osobnych kategoriach nagrodzili najlepszego piłkarza, trenera i siatkarza. Wśród futbolistów w roku minionym równych sobie nie miał reprezentant klubu Czarni Rokitki Kamil Białek - Rutyna, doświadczenie, spokój, a jednocześnie pozbawiony gwiazdorskich cech. Od wielu lat podpora swojej drużyny. Nie schodzący poniżej pewnego poziomy piłkarskiego. Ponadto dobry duch drużyny - usłyszeliśmy w laudacji.

Najlepszym trenerem uznany został Artur Społowicz z klubu KJ Jaroszówka, który w minionym roku został sklasyfikowany na II miejscu w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski oraz na I miejscu w rankingu PZJ. Podopieczni mieszkającego w Jaroszówce olimpijczyka zdobywali w 2017 roku medale Mistrzostw Dolnego Śląska, Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.

Tytuł najlepszego siatkarza gminy Chojnów powędrował do mieszkańca Witkowa i reprezentanta klubu Jerzmanka Jerzmanowice - Pawła Darmorosa, który w minionym roku zdecydowanie wyróżniał się na tle zawodników Gminnej Ligi Piłki Siatkowej. Jego umiejętności, talent oraz rewelacyjne warunki fizyczne pozwalają na nazwanie laureata plebiscytu, siatkarską nadzieją swojego klubu oraz gminy Chojnów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.