Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa temperuje rajdowe zapędy przejeżdzających przez Krzywą

Autor admin
Data utworzenia: 01 marzec 2018, 12:35 Wszystkich komentarzy: 1


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa temperuje rajdowe zapędy przejeżdzających przez Krzywą

Policjanci z KMP w Legnicy sprawdzili jakie zagrożenia w lutym 2018 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu legnickiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

- Takim dodatkowym sygnałem dla funkcjonariuszy, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony jest fakt, że w zdecydowanej większości naniesione na mapę zgłoszenia pokrywają się i dotyczą tych samych miejsc. Wskazywane przez internautów zagrożenia są również zbieżne z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z biura prasowego legnickiej policji.

W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w lutym br. zgłoszeń, policjanci potwierdzili 51 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krzywa oraz w Rzeszotarach. Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń ogranicza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.

Aktualnie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa widnieje niemal 90 zgłoszeń na terenie Krzywej - praktycznie wszystkie dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości. Innymi, często zgłaszanymi miejscami są: skrzyżowanie pod chojnowskim cmentarzem, droga wojewódzka nr 335 w Jaroszówce czy droga powiatowa w Witkowie.

- Legniccy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji - czytamy w komunikacie.

ab; materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Skrzyżowanie przy cmentarzu to porażka, miasto powinno wystąpić do GDDKiA aby zrobili tam rondo, będzie bezpieczniej i szybciej.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.