Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Urząd Miejski będzie monitorował czym oddychamy

Autor admin
Data utworzenia: 02 marzec 2018, 15:00 Wszystkich komentarzy: 4


Urząd Miejski będzie monitorował czym oddychamy

Urząd Miejski zainstalował czujnik monitorujący jakość powietrza. Dzięki oprogramowaniu w każdej chwili możemy sprawdzić czym oddychamy.

- Oprogramowanie autorskiego, zintegrowanego systemu informacyjno-pomiarowego marki Beskid Instruments jest zaprojektowane tak, aby w czytelny sposób generowało dane aktualne na wykresach, przedstawiało stan powietrza na mapie oraz umożliwiało zapoznanie się z danymi historycznymi. Sensory rejestrują dane w sposób ciągły próbkując zawartość pyłów zawieszonych w powietrzu co kilka sekund przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dane zapisywane są w równych interwałach kilka razy na godzinę i przesyłane na dedykowany serwer co gwarantuje ich wysoką rozdzielczość, aktualność pomiaru i integralność - informuje Urząd Miejski.

Aplikacja „Monitoring Powietrza BI”, za pomocą której możemy sprawdzać bieżąco wskaźniki powietrza w Chojnowie, dostępna jest bezpłatnie na telefony z systemami Android oraz iOS. Podstawową funkcją aplikacji jest wyświetlenie aktualnego stanu powietrza dla takich substancji jak: pył zawieszony PM10, PM2.5, PM1.0, wilgotność oraz temperatura. Ponadto pomiary śledzić możemy w serwisie air.beskidinstruments.com.


Komentarze

Na pierwszy ogień, domki jednorodzinne przy dużym parku oraz ul. Legnicka w okolicy lidla.
zgłoś komentarz
Dokladnie. Wieczorem jest smród w parku jak cholera
zgłoś komentarz
I co dalej????? Już problem załatwiony ???? dlaczego nie są karani truciciele i co nasze władze robią w tym kierunku ażeby to zmienić .
zgłoś komentarz
W gminie w miejscowości Groble, także został już zamontowany pierwszy czujnik smogu. Czujnik działa od ponad trzech tygodni i łatwo zauważyć, że smog to już nie tylko problem miast, ale także i wsi. Jeśli w tak małej miejscowości jak Groble (188 mieszkańców) występuje tak dużym nasileniu ten efekt, to niewątpliwe pozostałych miejscowościach gminy Chojnów to zjawisko będzie znacznie poważniejsze.
Czujnik należy do ogólnopolskiej bazy skupiającej ponad 500 szt. urządzeń pomiarowych, w tym także tych należących do GIOŚ (Główny Inspektorat Ochrony Środowiska).
Pomiary obecne i historyczne mogą przeglądać użytkownicy smartfonów poprzez aplikację Kanarek (dla Androida) i dla użytkowników IOS przygotowano aplikację LookO2. Dodatkowo na stronie internetowej LooKO2, także można odczytywać stany pomiarowe dla tego urządzenia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform