Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Strażacy z OSP Krzywa uroczyście odebrali nowy wóz strażacki [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 04 marzec 2018, 20:00 Wszystkich komentarzy: 0


Strażacy z OSP Krzywa uroczyście odebrali nowy wóz strażacki [ZDJĘCIA]

Od złożenia meldunku przez druha Pawła Palczaka, druhowi Zbigniewowi Biłykowi - Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, rozpoczęła się sobotnia uroczystość przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej nowoczesnego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego GBA 4,6/16 na podwoziu Man, który w tym trudnym rejonie zastąpi wysłużonego Jelcza. Wójt Andrzej Pyrz zaznacza, że przekazanie wozu dla OSP Krzywa to wielki moment dla wszystkich pięciu jednostek z terenu gminy Chojnów - Pierwszy raz, od kiedy Ochotnicza Straż Pożarna istnieje, w naszej gminie zawitał nowy samochód ratowniczo gaśniczy.

W uroczystości obok przedstawicieli gminnych, powiatowych i wojewódzkich struktur Państwowej Straży Pożarnej, licznie brali udział także politycy - zarówno Ci samorządowi - z władzami gminy i powiatu na czele - jak i parlamentarzyści. Starszemu brygadierowi Adamowi Koniecznemu - Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz brygadierowi Zdzisławowi Sokołowi - Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy towarzyszyły m.in. posłanki Ewa Szymańska i Elżbieta Witek, a także Tadeusz Samborski - członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Nowy wóz strażacki zastąpi zasłużonego w bojach Jelcza, który po kilkudziesięcioletniej pracy w barwach OSP Krzywa zostanie przekazany strażakom ochotnikom z Witkowa. Wdzięczności za nowy pojazd nie krył Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej,Józef Urszulak - Jest to dla nas duże wyróżnienie ale przede wszystkim wzmocnienie naszego potencjału operacyjno-technicznego, dzięki któremu będziemy skuteczniejsi w działaniach ratowniczych a mieszkańcy naszej wsi oraz gminy będą czuć się bezpieczni - zaznaczył.

Koszty, jakie poniosła gmina Chojnów w związku z zakupem nowego wozu przekroczyły 446 tysięcy złotych; inwestycji nie udałoby się jednak zrealizować bez dotacji, pochodzących m.in. od: Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej (220 tysięcy złotych), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (80 tysięcy) oraz Urzędu Marszałkowskiego (40 tysięcy złotych).

Nowy samochód - zdaniem wójta Andrzeja Pyrza - będzie służył zarówno gminie Chojnów jak i mieszkańcom Dolnego Śląska i Polski - wszystko przez zlokalizowane w sąsiedztwie Krzywej skrzyżowanie autostrady A4 z drogą krajową nr 94 i częste dysponowanie strażaków z lokalnej OSP do wypadków na tych trasach - Tak się składa, że mieszkam 60 metrów od drogi krajowej i zawsze kiedy syrena wzywa do akcji - ja to słyszę. W zeszłym roku ponad 80 razy strażacy wyjeżdżali aby ratować życie, zdrowie i mienie naszych mieszkańców, mieszkańców gminy Chojnów, mieszkańców powiatu legnickiego - mówił Wójt.

Pojazd podczas uroczystości został poświęcony przez księdza Adama Terleckiego z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Okmianach. Wszyscy - łącznie z obecnymi na uroczystości przedstawicielami władz i strażakami liczą, że okazji do wykorzystywania w działaniu nowego wozu będzie jak najmniej.

Uroczystość stanowiła okazję do odznaczeń dla strażaków. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa nadawanym przez prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczony został Paweł Galas; medal brązowy powędrował w ręce druhów Damiana Sobczaka i Krzysztofa Wolskiego. Tytułem "Wzorowy Strażak" nadawanym przez zarząd powiatowy odznaczony został Adam Mrozik, natomiast odznaczeniami zarządu gminnego uhonorowani zostali: Józef Urszulak, Wojciech Chudziak, Krzysztof Wolski, Damian Sobczak, Paweł Galas, Paweł Palczak, Natalia Urszulak, Grzegorz Karaś, Patryk Kuśmierz oraz Łukasz Urszulak.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.