Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek"

Autor admin
Data utworzenia: 05 marzec 2018, 09:44 Wszystkich komentarzy: 0


Trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek"

Od godziny 5:00 policjanci na terenie powiatu legnickiego prowadzą prewencyjną akcję pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- Celem poniedziałkowych działań będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego. Od początku roku legniccy policjanci wyeliminowali z ruchu 79 kierujących, którzy za przysłowiowe„kółko” wsiedli pod wpływem alkoholu lub narkotyków - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzą m.in.: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że w każdej komendzie Policji na terenie powiatu legnickiego - w tym na chojnowskim komisariacie - można bezpłatnie i anonimowo przebadać się na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.