Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Hobbici między regałami Miejskiej Biblioteki Publicznej

Author: admin
Creation date: 08 March 2018, 12:18 All comments: 0


Hobbici między regałami Miejskiej Biblioteki Publicznej

20 marca Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny obchodzić będzie Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Wydarzenie współorganizowane jest przez chojnowskie szkoły podstawowe i gimnazja.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy ogłoszony został 25 marca 2003 roku. Organizatorem wydarzenia było The Tolkien Society. Święto obchodzone co roku w kilku krajach na świecie ma na celu promocję zarówno twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena jak i czytelnictwa ogólnie.

John Ronald Reuel Tolkien uważany jest za prekursora gatunku fantasy w literaturze. Urodził się 3 stycznia 1892 roku w Bloemfontein w Wolnym Państwie Oranii. Ogromną sławę zyskał jako autor m.in. powieści "Władca Pierścieni", czy "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Światowym Dniom Czytania Tolkiena towarzyszą liczne festiwale i konkursy związane z twórczością tego brytyjskiego pisarza. W Chojnowie tradycją stały się konkursy, w których poszczególne grupy muszą popisać się m.in. swoją wiedzą w zakresie twórczości Tolkiena, znajomością podstawowych wyrażeń z języka elfickiego czy też uprzejmością i życzliwością.

W tym roku imprezie będzie towarzyszyć hasło ogłoszone przez The Tolkien Society: Dom i serce; wiele sposobów na bycie hobbitem.

W programie tegorocznych obchodów w naszym mieście znalazły się m.in.: czytanie fragmentów utworów, gry i zabawy z hobbitami oraz konkurs "W zaczarowanym lesie Toma Bombadila". Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:00.

Zobacz również: Ludzie, hobbici, elfy, krasnoludy i enty pośród regałów chojnowskiej biblioteki


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.