Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dni Chojnowa 2012 - muzyka

Autor admin
Data utworzenia: 05 marzec 2012, 15:30 Wszystkich komentarzy: 2


Dni Chojnowa 2012 - muzyka

Do Dni Chojnowa zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś wiele osób szuka informacji o artystach, którzy umilą nam te dni zabaw. Poznaliśmy już nazwy trzech zespołów, które zagrają przed chojnowską publicznością 2 i 3 czerwca br.

Rozmowy z wykonawcami są wciąż prowadzone, negocjacje trwają, jednak trzy zespoły są pewne.

W Parku Śródmiejskim na pewno zagrają:

  • Trzy Gitary (2.06.2012 r.)
  • Voyager (2.06.2012 r.)
  • Obstawa Prezydenta (3.06.2012 r.)


Trzy Gitary to jedna z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Wysoki poziom artystyczny zespołu a nade wszystko łudząco podobne do oryginału głosy muzyków powodują, iż koncerty Trzech Gitar stanowią bardzo atrakcyjną propozycję wpisującą się w każdy typ imprez: od dużych koncertów poprzez lokalne imprezy, tj. majówki, dni miast-gmin, festyny, dożynki oraz integracyjne imprezy firmowe. [za trzygitary.pl]Voyager powstał w 1991 roku w Sochaczewie. Liderem zespołu jest Mariusz Cierpikowski - wokalista grupy. Ich pierwsza kaseta Bawmy się ukazała się w 1992 roku. Podbiła od razu rynek muzyczny. Rok 1993 przyniósł kasetę Kochaj mnie. Jednak przełom w działalności zespołu nastąpił w 1995 roku, po wydaniu kasety i płyty Polskie dziewczyny. Tytułowe nagranie wyniosło zespół na pierwsze miejsca list przebojów w całym kraju. Wtedy powstało swoiste motto grupy: Wszystko co robimy, robimy o dziewczynach i dla dziewczyn. Zespół dużo wtedy koncertował i zdobywał wiele nagród, między innymi Złotą płytę przyznaną przez firmę STD, którą wręczono podczas koncertu w katowickim Spodku. Rok później ukazała się kolejna kaseta A my lubimy dziewczyny, która była pewną kontynuacją poprzedniej. Aktualnie zespół Voyager pracuje nad nową płytą. [za agencjawinda.pl]Obstawa Prezydenta istnieje od 1986 roku i pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku. W listopadzie 2009 roku ukazała się szósta płyta Pt ”O nic mnie nie pytaj „ Najnowszy krążek to rockandrollowe, melodyjne granie. Piosenki z tej płyty są chętnie grane przez rozgłośnie radiowe a niektóre z nich trafiły na listy przebojów i były wysoko notowane. Płyta otrzymała wiele dobrych recenzji i została nominowana do nagrody Fryderyk 2010. Gościnnie na płycie zagrali na instrumentach klawiszowych Bogusław "Bodi" Kłak i Alan Wykpisz na basie Na koncertach wykonujemy własne piosenki ale też i utwory takich wykonawców jak : Rolling Stones, Blues Brothers, Chucka Berry. Obstawa występuje w klubach muzycznych, festiwalach i na imprezach plenerowych. W 2009 roku zagraliśmy 70 koncertów. W 1988 roku wystąpiliśmy w koncercie „Debiuty” podczas opolskiego festiwalu. Kilkukrotnie braliśmy udział w warszawskim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studiu Telewizji Polskiej. Jesteśmy autorami utworu związanego z WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. W ostatnim czasie można było nas zobaczyć między innymi w popularnym programie TV: „Podróże z Żartem”. Ponadto braliśmy udział między innymi w festiwalach; „Przystanek Woodstok”„Rawa Blues”, „Jarocin”, „Jimiway Festiwal” w Ostrowie Wlkp. „Tyski Festiwal Muzyczny im.Ryśka Riedla” [za myspace.com/obstawaprezydenta]


źródło: MOKSiR Chojnów


Komentarze

pewnie nie ma co liczyć na jakiś lepszy zespół,bo miasto jak zwykle powie że brak funduszu na taki cel,i przyjedzie ktoś tani którego mało kto słucha!!!
zgłoś komentarz
Powinien być jeden zespół a dobry, przy którym każdy przedział wiekowy się pobawi - i niech to nie będzie raz, dwa, trzy. Stawiajmy na jakość a nie na ilość.
Ale w/w jest zespół Voyager a to klimaty disco polo. Jak życie pokazuje przy tym każdy się bawi.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.