Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Podsumowanie sezonu w B-klasie

Autor Kasia_
Data utworzenia: 03 czerwiec 2018, 21:25 Wszystkich komentarzy: 0


Podsumowanie sezonu w B-klasie

Sezon 2017/2018 w rozgrywkach klasy B o mistrzostwo grupy 3 OZPN Legnica został zakończony. W grupie 3. ulokowanych zostało 12 zespołów, a po 6. kolejce z rywalizacji zrezygnowali Czarni II Rokitki. Gminę Chojnów reprezentowały kluby: Orlik Okmiany, LZS Biała, Sokół II Krzywa, Iskra Niedźwiedzice oraz Start Osetnica.

Mistrzem grupy zostali zawodnicy Orlika Okmiany, których od początku stawiano w roli murowanych kandydatów do wygrania rozgrywek w klasie B. Przed startem ligi zespół został gruntownie przebudowany, a w przerwie zimowej także wzmocniony zawodnikami mającymi doświadczenie w wyższych klasach rozgrywkowych. Zespół z Okmian strzelił najwięcej bramek spośród zespołów grupy 3 oraz posiadał najszczelniejszą obronę, tracąc tylko 28 bramek.

1. Orlik Okmiany 20 meczów 52 pkt. 17-1-2, B. strzelone 119, b. stracone 28,

Kolejnym zespołem reprezentującym ziemię chojnowską w tabeli ligowej był LZS Biała, który zajął 7 miejsce z dorobkiem 28 pkt. Ubiegły, a także zakończony sezon prezentuje, że LZS Biała wydostał się z marazmu i dolnych rejonów ligowej tabeli i z niecierpliwością czeka na kolejny sezon.

7. LZS Biała 20 meczów 28 pkt. 9-1-10, B. strzelone 67, b. stracone 73,

Lokatę za zawodnikami z Białej zajęła drużyna Sokoła II Krzywa. Po pierwszych kolejkach zawodnicy rezerw zajmowali wysokie miejsce – 4. Im bliżej końca rozgrywek, to rezerwy Sokoła przegrywały z zespołami z niższych lokat, co spowodowało się osuwanie w ligowej tabeli. Zaś w końcowych meczach ligi Sokół II Krzywa miał spore braki kadrowe, co przyczyniło się do grania w 9-ciu lub „gołą” jedenastką.

8. Sokół II Krzywa 20 meczów 25 pkt. 7-4-9, b. strzelone 52, b. stracone 63,

Iskra Niedźwidzice zajęła 10 miejsce z dorobkiem 9. pkt. Zawodnicy Iskry w kolejnym sezonie walczą o wydostanie się z ligowego dna. Miejmy nadzieję, że sportowa pasja i zdrowa rywalizacja pomoże Iskrze wrócić na właściwe tory w kolejnym sezonie.

10. Iskra Niedźwiedzice 20 meczów, 9pkt. 2-3-15, B. strzelone 35, b. stracone 93,

Miejsce 11 zajęli zawodnicy klubu Start Osetnica. Po rocznym niebycie na ligowych salonach wrócili do legnickiej klasy B. Sezon mocno zweryfikował zespół z Osetnicy, który pierwsze zwycięstwo odniósł dopiero w ostatnich kolejkach sezonu.

11. Start Osetnica 20meczów, 8 pkt. 2-2-16, B. strzelone 44, b. stracone 134


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.