Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Urządzenie wielofunkcyjne czy zwykła drukarka

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 23 lipiec 2018, 09:40 Wszystkich komentarzy: 0


Urządzenie wielofunkcyjne czy zwykła drukarka

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego typu drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Tak samo zróżnicowane są ceny. Za niektóre zapłacisz przysłowiowe gorsze, inne natomiast mocno uszczuplą Twój budżet. Dlatego dobrze zastanów się, jaki typ urządzenia będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli ma to być sprzęt do biura, nawet małego, to zawsze lepiej, gdy będzie wielofunkcyjny. Natomiast na domowe potrzeby wystarczy zdecydowanie mała, ale dobrej klasy drukarka, co najwyżej z funkcją ksero czy skanera.

Zrób rekonesans

Zawsze warto dopytać sprzedawcy lub napisać maila do sklepu internetowego z prośbą o dokładniejsze przedstawienie urządzenia pod kątem technicznym. Nieraz to niuans może zdecydować o wyborze i dobrym funkcjonowaniu sprzętu, stosownie do wymagań użytkownika. Dokładnie przemyśl do czego będziesz potrzebować drukarki/kserokopiarki, patrząc na sprawę również przyszłościowo. Jak to się mówi, przezorny zawsze ubezpieczony. Decydując się na zakup, przejrzyj dokładnie ofertę różnych sklepów i zobacz, co i za ile, mogą Ci zaoferować. Zawsze kupuj tylko u dobrze zaopatrzonych sklepów, np. w takim https://www.forcopy.com.pl/, aby zawsze móc dokonać dobrego wyboru.

Funkcje drukarki

Bardzo ważną kwestia jest rodzaj wydruku. Niektórym wystarczy tradycyjny czarno-biały, natomiast w większości przypadków kolor jest priorytetem. Kolejna sprawa to kwestia formatu papieru. Generalnie lepiej mieć urządzenie obsługujące wiele rozmiarów papieru. Nigdy nie wiadomo, jakiego typu dokumenty będą Ci potrzebne.

Inne ciekawe udogodnienia proponowane przez producentów tego typu urządzeń, to dwustronny druk, dodatkowy pojemnik na papier, automatyczny pojemnik czy możliwość pracy w sieci. Liczy się także szybkość drukarki. Nic tak nie irytuje, jak czasochłonne drukowanie, czy kopiowanie lub zacinający się papier. Niedopuszczalna jest też zła jakość wydruku. Najczęstszą przyczyną tego typu niespodzianek jest oszczędność na tonerach. Gorszej jakości, ale zdecydowanie tańsze tusze, nęcą wielu klientów. Wielokrotnie jest to nieopłacalna transakcja.

Wynajem urządzeń wielofunkcyjnych

Coraz więcej firm decyduje się na dzierżawę kserokopiarek na własne potrzeby. Jakie są z tego korzyści? Przede wszystkim nie martwisz się o konserwację urządzenia, zakup tuszu, papieru i żadne kwestie techniczne. Kiedy zgłosisz awarię, Twoja sprawa jest załatwiana w błyskawicznym tempie. Masz też spokojną głowę z wszelkimi kwestiami finansowymi, nie musisz zajmować się ewidencją i amortyzacją środków trwałych. Ustalasz docelową pulę wydruków i kopii, a za nadwyżki po prostu płacisz więcej. Takie rozwiązanie systematyzuje wydatki firmy na użytkowanie urządzenia wielofunkcyjnego.

Zastanów się więc dokładnie do czego ma służyć sprzęt i jaką kwotę chcesz na niego przeznaczyć. Czasami wynajem okazuje się o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.